خسارت 114 میلیاردی کرونا به آبزی‌پروری آذربایجان شرقی

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مدیرکل شیلات آذربایجان شرقی گفت: ۱۱۴ میلیارد تومان به اقتصاد استان از بابت شیلات ضرر وارد شده است؛ ضرر مستقیم به تولید کننده از بابت عدم فروش و یا فروش با قیمت کم نیز ۵ میلیارد تومان بود.

قاسم جعفروند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز اظهار داشت: طرح پرورش ماهی در قفس به‌عنوان یکی از پروژه‌های اولویت‌دار مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال 95 استان تعریف شده است.

مدیرکل شیلات آذربایجان شرقی از رشد 11 درصدی تولیدات ماهی در استان نسبت به برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: در بخش ماهیان سردابی به خصوص قزل آلا رشد 22 درصدی را در استان شاهد بودیم که 6 هزار و 812 تن تولید به 7 هزار و 600 تن افزایش یافت.

وی گفت: در استان استعداد پرورش ماهیان سردابی زیاد است اما کشاورزانی که در مزارع استخر دارند می توانند از این استخرها جهت تولید گرمابی استفاده کنند

جعفروند ادامه داد: در حال حاضر در دو سد قرخ ارخاج و ملایعقوب شهرستان سراب و سد زنوز شهرستان مرند جمعاً 130 تن ماهی قزل آلا با این شیوه پرورش تولید می‌شود.

مدیرکل شیلات آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: طرح پرورش ماهی در قفس سد خداآفرین در کنار روستای جانانلوی شهرستان خدافرین با توجه به وسعت و حجم بالای ذخیره آبی، برای سال جاری هدف‌گذاری شده است.

وی با درخواست همکاری از سازمان‌هایی مانند آب منطقه‌ای، ابرازداشت: پیش‌بینی می‌شود برنامه تولید مدیریت شیلات استان با هماهنگی سرمایه‌گذار که در شرایط فعلی واگذاری جهت اجرای پایلوت در مرحله نهایی قرار دارد محقق شود.

جعفروند تأکید کرد: با ورود تولیدات ماهی در این سد 2000 تن به ظرفیت تولید ماهی پرورشی استان اضافه می‌شود.

 

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی