زمینه فرهنگ سازی و همکاری مردم برای مقابله با قاچاق تاسماهیان

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

صمد درویشی، سرپرست معاونت برنامه ریزی و منابع شیلات استان گیلان در نشست بررسی روش‌های مبارزه و کنترل قاچاق ماهیان خاویاری در این اداره کل گفت: دستگاه‌های متولی مبارزه با قاچاق باید در جهت جلب افکار عمومیبتوانند زمینه فرهنگ سازی و همکاری مردم برای مقابله با سوداگران این عرصه را به وجود آورند.

او افزود: در امر مبارزه با پدیده قاچاق به خصوص در حوزه ماهیان خاویاری داشتن انگیزه بر اساس برنامه مدون هوشمند و اتکاء به پشتوانه و افکار مردمی بسیار حائز اهمیت است.

هر کدام از اعضای مدعو جلسه در ادامه به بیان نقطه نظرات خود در زمینه روش‌های مبارزه و پیشگیری و کنترل قاچاق در حوزه ماهیان خاویاری پرداختند.

نشست بررسی روش‌های مبارزه و کنترل قاچاق ماهیان خاویاری با حضور سرپرست برنامه ریزی و منابع شیلات گیلان، فرماندهی یگان حفاظت منابع آبزیان، معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان و روسای حقوقی، حراست، روابط عمومی و بازرسی عصر دیروز در محل سالن کنفرانس اداره کل شیلات استان گیلان برگزار شد.

ماهیان خاویاری از خانواده تاس ماهیان از جمله گونه‌های آبزی کم نظیری هستند که با توجه به قدمت آن‌ها به عنوان فسیل‌های زنده شناخته می‌شوند.

خاویار از گران‌ترین غذا‌های جهان است که به آن مروارید سیاه نیز گفته می‌شود.

دریای خزر به عنوان بزرگ‌ترین منبع ماهیان خاویاری، بیش از ۹۰ درصد خاویار جهان را تامین می‌کند.

این ماهیان از ارزشمندترین گونه‌های دریای خزر هستند که عوامل متعددی از جمله تخریب زیستگاه، انواع آلودگی، صید بی‌رویه و غیر مجاز، قاچاق و ورود گونه‌های غیر بومی زندگی آنها را به مرز انقراض کشانده است.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی