جهش تولید در بخش آبزی پروری تالش

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

فرماندار شهرستان تالش گفت: شهرستان تالش از قطب‌های آبزی پروری تالش است و ما برای جهش تولید در این بخش برنامه‌های خاصی داریم.

سید عیسی مهدوی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به برنامه‌ریزی‌های این شهرستان برای تحقق شعار "جهش تولید" گفت: تقریبا نیمی از مردم این شهرستان در بخش کشاورزی فعالیت دارند و تالش از ظرفیت‌های بالایی برای جهش تولید محصولات کشاورزی برخوردار است.

وی افزود: یکی از اولویت‌های ما در این شهرستان برای توسعه بخش کشاورزی راه‌اندازی شهرک آبزی پروری است که هم اکنون در دست ساخت است و با بهره‌برداری از آن علاوه بر اینکه بر تولید آبزیان این شهرستان به خصوص ماهیان خاویاری افزوده خواهد شد، شاهد اشتغال بیش از ۷۰۰ نفر در این شهرستان خواهیم بود.

وی تصریح کرد: تالش از قطب‌های آبزی پروری استان است و در حال حاضر بالغ بر ۱۵۰۰ تن ماهی خاویاری در این شهرستان تولید می‌شود.

مهدوی خاطرنشان کرد: ماهیانی که در این شهرستان پرورش داده می‌شوند، علاوه بر عرضه در داخل کشور به کشورهای همسایه نیز صادر می‌شود.

وی ادامه داد: کشورهای مهمی در دنیا مشتری کیوی های تالش هستند و ما می‌توانیم با تمرکز و برنامه‌ریزی در این بخش ضمن افزایش میزان صادرات این محصولات، بازارهای جدیدی را نیز در دنیا از آن خود کنیم.

فرماندار تالش گفت: برای جهش تولید در بخش کشاورزی نیاز به توسعه صنایع تبدیلی داریم تا شاهد اختصاص ارزش‌افزوده بالای حاصل از تولید محصولات کشاورزی برای کشاورزان باشیم.

مهدوی اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های مدونی نیز برای جهش تولید در بخش صنعتی تالش انجام شده است تا ضمن رفع موانع تولید در واحدهای صنعتی و سرپا نگه داشتن آنها، تدابیر خاصی نیز اندیشیده شود تا واحدهای راکد و نیمه راکد نیز به چرخه تولید صنعت این شهرستان برگردند.  

وی تصریح کرد: برای تحقق این امور به همکاری بیشتر بانکها نیاز داریم و انتظار می رود، بانکهای شهرستان امسال سخت گیری‌ها را برای اعطای تسهیلات به بخش کشاورزی و صنعتی کاهش دهند.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی