شلوغی بازارهای ماهی و خطر کرونا

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

بازار بزرگ ماهی در شهرستان فریدونکنار از جمله بازارهای معروف و کم نظیر شمال کشور است که در روزهای کرونایی و قرنطینه بودن همشهریان‌مان در خانه شاهد حضور مشتری این بازار که برخی شهروندان و مسافران از سراسر کشور هستند همراه با تجمع عمومی بالا در این مکان است.

این روزها هستند افرادی با انجام کار جهادی در پی ضد عفونی کردن و گندزدایی معابر و مکان‌ها برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس تلاش می‌کنند اما برخی‌ها گوششان بدهکار نیست و همچنان در کانون شیوع ویروس در جمعی عمومی شلوغ وقت می‌گذرانند.

می‌دانیم سبزی پلو با ماهی غذای مرسوم و محبوب ما ایرانی‌ها در شب و روزهای عید نوروز است اما شلوغی و تجمع مردم آن هم در شرایط شیوع بیماری ویروسی کرونا کار پر ریسکی و نگران کننده‌ای خواهد بود، واقعا چشیدن طعم ماهی شب عید به خطر آلوده شدن به ویروس کرونا درست در زمانی که در همه کشور اعلام قرنیطنه خانگی شده، می‌ارزد؟

◄ پره‌های ماهیگیری در مازندران برای مقابله با ویروس کرونا تعطیل است

ولی الله محمدزاده مدیرکل شیلات مازندران در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اقدامات مهم و پیشگیرانه برای شیلات مازندران در مقابله با ویروس کرونا انجام شد.

وی تصریح کرد: ماهی‌هایی که از سردهنه رودخانه‌های فریدونکنار صید می‌شوند از طریق صیادان غیر مجاز صورت می‌گیرد که در این رابطه با نیروی انتظامی، یگان حفاظتی شیلات و نیروهای دریابانی هماهنگی کردیم تا با این افراد برخورد شود.

مدیر کل شیلات مازندران با اشاره به اینکه به صیادان در روزهای اخیر توصیه‌های بهداشتی و مقابله با ویروس کرونا را آموزش دادیم، گفت: در این شرایط بحران بیماری کرونا فعالیت صیادان با حداقل نیرو انجام می‌شود.

محمدزاده خاطرنشان کرد: ۷ روز از تعطیلی پره‌های شیلات در مازندران می‌گذرد و در برخی مراکز با یک سوم نیرو مشغول کار هستند.

 تعطیلی بازار هفتگی، فروشگاه و پاساژهای فریدونکنار

محمد نصیری‌کناری فرماندار شهرستان فریدونکنار نیز در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بازارهای هفتگی، فروشگاه و پاساژهای فریدونکنار همچنان در تعطیلی به سر می‌بردند.

وی در رابطه با تجمعی که در این روزهای کرونایی در زیر پل میلاد این شهر برای ماهیگیری انجام می‌شود، تاکید کرد: در این خصوص با مدیرکل شیلات مازندران صحبت شده است و تذکرات لازم مبنی بر تجمع برای ماهیگیری توسط مردم در این شرایط شیوع بیماری کرونا داده شد اما برای آن‌ها ظاهرا هنوز توجیه‌پذیر نیست.

فرماندار فریدونکنار تصریح کرد: در این خصوص با نیروی انتظامی و ارگان‌های ذی‌ربط هماهنگ‌هایی صورت گرفته که با این افراد برخورد شود.

نصیری‌کناری در خصوص تردد و باز بودن بازار ماهی فریدونکنار هم در این ایام چنین بیان کرد و گفت: در خصوص مباحث بهداشتی این بازار در چند روز اخیر با مسئولان مربوطه صحبت شده و پیگیری‌هایی داشتیم که سه روز تعطیلی پره اعلام شد.

وی ادامه داد: به علت بارندگی و طوفانی بودن دریا صید ماهی تا چند روز انجام نشد و تا ۱۰روز بازار ماهی این شهرستان بی‌رونق شده بود.

فرماندار فریدونکنار یادآور شد: دیروز عصر سه‌شنبه ۵ فروردین ماه بازار این شهرستان شلوغ شده بود که در این خصوص هم برنامه‌ریزی‌هایی در نظر گرفته شد و نظارت‌های ما برای باز بودن این بازار هم همچنان ادامه خواهد داشت.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی