آغاز عملیات تکثیر نیمه طبیعی در رودخانه چلوند آستارا

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

رئیس اداره شیلات شهرستان مرزی بندر آستارا از آغاز استقرار اکیپ تکثیر نیمه طبیعی ماهیان استخوانی توسط کارشناسان اداره کل شیلات استان گیلان در رودخانه چلوند بخش لوندویل این شهرستان خبر داد.

صادق خاصی پور روز دوشنبه درگفت و گو باخبرنگار ایلنا اظهار کرد: این اکیپ شامل تعدادی از کارشناسان اداره کل شیلات استان گیلان است که در دهانه رودخانه چلوند آستارا تا هفته اول اردیبهشت ماه با نصب سدها و انتقال ماهی های در حال تخم ریزی به پشت آنها، از ماهی ها اسپرم گیری خواهند کرد.
 
وی گفت: در روش «تکثیر نیمه طبیعی ماهیان استخوانی» مراحل تخم‌گیری و اسپرم‌گیری به روش علمی و دستی انجام می‌شود و پس از استحصال اسپرم تخم ، هچری‌ها جهت گذراندن مراحل «انکوباسیون» به مراکز تکثیر ارسال می‌شوند.
 
وی افزود: در این مرکز پس از تبدیل تخم ها به بچه ماهی به اوزان یک تا دو گرم، در اوایل تیرماه در همان نقطه از رودخانه چلوند برای تقویت ذخایر آبزیان حاشیه دریای خزر، رهاسازی خواهند شد و این کار، از ۵۰ سال قبل در رودخانه چلوند صورت می گیرد.
 
خاصی پور گفت: بنا به نظر کارشناسان شیلات بیش از 90 درصد ماهیان صید شده در فصل صید حاصل تکثیر مصنوعی شیلات می باشد.
 
وی اظهار کرد:رودخانه چلوند بخش لوندویل به دلیل سنگلاخی بودن،دارا بودن بستر ماسه‌ای،دبی آب بالا و کیفیت فیزیک شیمیایی بسیار مطلوب،به عنوان رودخانه با اهمیت شیلاتی محسوب می شود و یکی از مهم‌ترین زایشگاه‌های ماهیان استخوانی به شمار می‌رود.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی