۵۰ درصد واحدهای فعال آبزی‌پروری مجوز دارند

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان گفت: بالغ بر ۷۰۰ واحد فعال آبزی‌پروری در استان دایر است که ۵۰ درصد آن‌ها دارای مجوز هستند.

منصور حقی‌راد در گفت‌وگو با ایسنا، به وجود واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز در سطح استان زنجان اشاره و اظهار کرد: واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز ما هستند اما این در حالی است که واحدهای مذکور دارای مجوز آب کشاورزی و مجوز برق کشاورزی هستند، از این رو نمی‌توان اذعان کرد که فعالیت این واحدهای یاد شده کاملاً غیرمجاز است.

وی به علت نداشتن مجوز برخی از واحدهای فعال آبزی‌پروری در استان اشاره و عنوان کرد: به علت اینکه واحدهای مذکور در منطقه حفاظت شده قرار داشتند، از سوی محیط‌زیست با مخالفت روبه‌رو شده بودند، اما پس از تفویض اختیاری که از سال ۹۷ به استان‌ها از سوی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست داده شد، مشکل مخالفت محیط‌زیست نیز مرتفع و پس از اعمال تفویض اختیار برای سایر واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز، امکان اخذ مجوز در مناطق حفاظت‌شده‌ای که اراضی شخصی آن‌ها در آن واقع شده است، فراهم شد. هم‌اکنون تلاش می‌شود که همه واحدهای فعال آبزی‌پروری بتوانند مجوز لازم را اخذ کرده تا به‌صورت قانونی فعالیت کنند.

حقی‌راد با بیان اینکه واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز از لحاظ پرداخت هزینه‌های آب و برق هیچ مشکلی ندارند؛ چراکه مجوز آب و برق کشاورزی به آن‌ها داده شده است، ابراز کرد: این در حالی است که این واحدهای مذکور باید نسبت به دریافت مجوز از سوی ما اقدام کنند تا اقدامات و فعالیت‌های آن‌ها به صورت کاملا قانونی تلقی شود. همچنین امکان نظارت بهداشتی و نظارت پرورشی سازمان دامپزشکی استان برای این واحدها مهیا شود.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان افزود: لازم به ذکر است که واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز بچه ماهیان مورد نیاز خود را از درون استان تامین می‌کنند. همچنین حمل و نقل آن‌ها به صورت کاملا بهداشتی صورت می‌گیرد، لذا مشکلی از نظر ابتلا به بیماری ندارند. از طرفی بخش پرورش ماهی جزو محصولات زیربخش کشاورزی محسوب می‌شود که بر اساس ماده ۱ تبصره ۴  قانون کاربری امور اراضی، کاربری محسوب نمی‌شود و به همین خاطر نمی‌توان گفت که واحدهای فعال آبزی‌پروری فاقد مجوز، خلافی مرتکب شده‌اند.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ویدئوی روز

سایت‌های هم‌خانواده

سایت فیش بیس fishbase.ir

سایت قزل آلا ghezelala.ir

سایت اسبله catfish.ir

سایت گیاهان آبزی aquatica.ir

سایت دانلود کتابهای شیلاتی infofish.ir

سایت ماهیگیری ورزشی angling.ir

سایت فیشری