نزول ایران به رتبهء سوّم تولید خاویار

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

  دكترخون ميرزايي با اشاره به وضعيت توليد خاويار در كشور گفت: زماني كه ايران صادر كننده اول و دوم خاويار دنيا بود، بهره برداري از درياي خزر و صيد مبناي كار ما بود و ميزان خاويار صيد شده از درياي خزر گاهي به حدود سه هزار تن نيز مي‌رسيد.

 
به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران معاون وزير و رئيس سازمان  شيلات در نشست خبري دوشنبه 14 بهمن 1398 با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: صيد بي رويه خاويار در ايران و كشورهاي حاشيه درياي خزر باعث شد نسل ماهيان خاوياري رو به انقراض برود و كشورها مكلف به خودداري از صيد و اجراي برنامه‌هاي احيا شوند. متناسب با اين مسئله كشورهاي حاشيه درياي خزر به پرورش ماهيان خاوياري روي آوردند كه در حال حاضر ايران جز كشورهاي پيشرو در اين زمينه است.
دكترخون ميرزايي با اشاره به اينكه چين در توليد آبزيان جهان رتبه اول را دارد، گفت: اين كشور در بسياري از زيرشاخه‌هاي شيلاتي از جمله توليد خاويار و گوشت ماهيان خاوياري نيز رتبه نخست را دارد و ايران در توليد خاويار و گوشت آن بعد از چين و ارمنستان در رتبه سوم جهان قرار دارد.
وي افزود: سال گذشته بيش از دو هزار و ۸۰۰ تن گوشت خاويار و ۶ تن خاويار در كشور توليد شد كه در سال ۹۸ هم توليد گوشت و هم توليد خاويار وضعيت بهتري نسبت به سال گذشته دارد.
رئيس سازمان شيلات ايران تصريح كرد: با بررسي‌هاي جامعي كه انجام داديم تقريباً تمام استان‌هاي كشور مستعد پرورش خاويار شناخته شدند و در ۲۲ استان حدود ۱۳۰ مزرعه پرورش راه اندازي شده و تقاضا نيز رو به افزايش است.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ویدئوی روز

سایت‌های هم‌خانواده

سایت فیش بیس fishbase.ir

سایت قزل آلا ghezelala.ir

سایت اسبله catfish.ir

سایت گیاهان آبزی aquatica.ir

سایت دانلود کتابهای شیلاتی infofish.ir

سایت ماهیگیری ورزشی angling.ir

سایت فیشری