راه‌اندازی ۵۵ طرح شیلاتی در سیستان و بلوچستان

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) گفت: راه‌اندازی ۵۵ طرح شیلاتی به مناسبت ایام الله مبارک دهه فجر در حوزه آبهای داخلی این استان آغاز شد.

عیسی میرانی‌شاهرودی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح‌ها شامل ایجاد تاسیسات زیربنایی مجتمع‌های آبزی پروری در شهرستان زهک با اعتباری بالغ بر ۳۲ میلیاردو ۳۰۰ میلیون ریال جهت افزایش تولید بچه ماهی استان و استان‌های همجوار، پروژه ایجاد استخرهای پرورش ماهی در شهرستان‌های زابل، زهک، نیمروز و قصرقند با اعتبار بالغ بر ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و احداث استخر پرورش ماهی زینکالیوم (استخر پیش ساخته) در شهرستان زابل با اعتباری بالغ بر یک میلیاردو ۶۰ میلیون ریال است.

وی گفت: به وزن رسانی لارو ماهیان گرمابی در شهرستان‌های زاهدان، سراوان، سرباز و زابل هر کدام یک مورد، زهک ۱۵ مورد، هامون سه و هیرمند ۹ مورد با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۱۵ میلیون ریال (هزار و یک و نیم میلیون ریال)، پرورش پرواری ماهی قزل آلا در سیستم مداربسته شهرستان خاش و پرورش قزل آلای رنگین کمان در شهرستان‌های مستعد پرورش از نظر آب و هوایی و به نمایندگی از تعداد ۶۹ باب استخر، در شهرستان‌ های زهک سه مورد، هیرمند ۲ مورد و زابل و خاش از دیگر طرح‌های آماده بهره‌برداری در دهه فجر امسال است.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) افزود: حفر کانال جهت دسترسی آسان صیادان به صیدگاه‌ها در دریاچه هامون از شهرستان نیمروز با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون ریال و ساخت و تجهیز فروشگاه عرضه آبزیان با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال از طرح های دیگر قابل افتتاح است.

وی بیان کرد: این طرح‌ها در ۱۱ شهرستان سطح استان با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیاردو ۹۰۰ میلیون ریال اجرا شده که ۲ هزارو ۳۵۴ خانوار از آنها بهره‌مند و ۲ هزارو ۱۴۴ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی ادامه داد:  ۵۵ طرح یادشده به مرور از امروز و در طول دهه فجر به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایرنا، سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی منابع آبی دارای ۲ اداره کل شیلات مستقر در زابل و چابهار است که اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه کنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای ساحلی) مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آبهای دریای عمان فعال هستند.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ویدئوی روز

سایت‌های هم‌خانواده

سایت فیش بیس fishbase.ir

سایت قزل آلا ghezelala.ir

سایت اسبله catfish.ir

سایت گیاهان آبزی aquatica.ir

سایت دانلود کتابهای شیلاتی infofish.ir

سایت ماهیگیری ورزشی angling.ir

سایت فیشری