تولید آبزیان در کرمانشاه به ۳۱ هزار تن می‌رسد

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه با بیان اینکه امسال ۲۱ هزار تن آبزی در استان تولید می‌شود، اعلام کرد که این میزان به بیش از ۳۱ هزار تن خواهد رسید.

«نوربخش حاتمی» سه‌شنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهارداشت: سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه برنامه ای سه ساله برای توسعه بخش های مختلف زیرمجموعه را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: براساس این برنامه میزان تولید آبزیان استان کرمانشاه در پایان این برنامه به بیش از ۳۱ هزار تن خواهد رسید.

رییس سازمان جهادکشاورزی کرمانشاه با بیان اینکه اکنون ۴۶ بهره بردار حوزه آبزی پروری در استان فعال هستند، گفت: این تولیدکنندگان تا پایان سال ۹۸ بیش از ۲۱ هزار تن انواع آبزیان را تولید خواهند کرد.

حاتمی با بیان اینکه سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۰ تن انواع آبزیان در استان کرمانشاه تولید شد، عنوان کرد: در برنامه سه ساله ای که تهیه شده است، طرح ویژه حمایت از آبزی پروری در استان در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در ۶ ماه نخست امسال بیش از ۱۴ هزار تن انواع آبزیان در کرمانشاه تولید شده است، افزود: آبزیان تولیدی در استان علاوه بر مصرف داخلی از طریق مرزهای شلمچه و پرویزخان به کشور عراق نیز صادر می شوند.

بر اساس اعلام اداره کل شیلات کرمانشاه، سرانه مصرف آبزیان در استان به صورت میانگین ۹ کیلوگرم در سال است که این آمار در کشور به ۱۴ کیلوگرم و در جهان به ۲۱ کیلوگرم می رسد.

در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه حدود ۱۲۵ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

استان کرمانشاه با بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و تولید سالانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و باغی یکی از قطب های کشاورزی کشور است.

در استان کرمانشاه چهار میلیون و ۶۵۰ واحد دامی و بیش از یک هزار و ۳۳۳ واحد دامپروری صنعتی شامل ۷۰۰ واحد مرغداری گوشتی صنعتی، ۱۷۶ واحد گاوداری شیری، ۱۸۱ واحد پرواربندی گوساله و ۲۱۹ واحد پرواربندی بره فعال است.

در این استان همچنین ۲۵ واحد مرغداری تخمگذار، ۱۳ واحد پرورش بوقلمون صنعتی، ۹ واحد مرغ مادر گوشتی، چهار واحد جوجه کشی، ۲ واحد مرکز پرندگان زینتی، پنج واحد پرورش شترمرغ و سایر واحدهای بخش روستایی و عشایری وجود دارد.

سال گذشته بیش از ۴۵۱ هزار تن انواع محصولات دامی شامل ۳۳۶ هزار تن شیرخام، ۳۶ هزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز، ۶۳ هزار و ۸۰۰ تن گوشت طیور و ۱۱ هزار و ۱۰۰ تن تخم مرغ تولید شد.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی