پیش بینی تولید 50 تن ماهی خاویاری در کرمانشاه

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

کارشناس مسئول ماهیان خاویاری اداره کل شیلات استان کرمانشاه پیش بینی کرد، امسال 50 تن ماهی خاویاری در استان تولید شود.

 سعید جلیلیان در گفت و گو با ایسنا، مجموع مساحت مزارع پرورش ماهی خاویاری استان را 4970 متر مربع عنوان کرد و افزود: هم‌اکنون دو واحد با مساحت 800 متر مربع در شهرستان سرپلذهاب، یک واحد 3500 مترمربعی در شهرستان قصرشیرین و یک واحد با مساحت 670 مترمربع در شهرستان گیلانغرب به پرورش ماهیان خاویاری اختصاص دارد.

جلیلیان ادامه داد: بیشتر گونه های ماهیان خاویاری مزارع پرورشی استان کرمانشاه به "فیل ماهی"، "سیبری" و "قره برون یا تاس ماهی ایران" اختصاص دارد، هرچند از بقیه گونه‌ها نیز کم و بیش در مزارع پرورش ماهیان خاویاری استان دیده می‌شود.

کارشناس مسئول ماهیان خاویاری اداره کل شیلات استان کرمانشاه گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال تولید ماهیان خاویاری استان 50 تن باشد که همه تولیدات هم به تولید گوشت اختصاص دارد.

وی اشاره ای هم به بازار مصرف گوشت ماهیان خاویاری استان داشت و افزود: تمامی تولیدات این واحدها به تهران و استان های شمالی فرستاده می‌شود و بخشی از آن هم به خارج از کشور صادر می‌شود.

جلیلیان در پاسخ به اینکه چرا واحدهای پرورش ماهیان خاویاری در استان کرمانشاه تاکنون وارد فاز تولید خاویار نشده اند، گفت: برای اینکه ماهیان خاویاری وارد مرحله تولید خاویار شوند به یک پروسه زمانی هشت تا 10 ساله برای گونه فیل ماهی و یک بازه زمانی پنج تا شش ساله برای ماهی گونه سیبری نیاز است که پرورش دهندگان استان به دلیل مسائل اقتصادی اجازه نمی دهند این زمان سپری و ماهی‌ها وارد فاز تولید خاویار شوند.

این مسئول سپس با اشاره به توجیه پذیری بالای اجرای پروژه های پرورش ماهیان خاویاری در استان کرمانشاه، گفت:  توسعه واحدهای پرورش ماهیان خاویاری در استان خیلی جای کار دارد.

جلیلیان دو شهرستان سرپلذهاب و گیلانغرب در استان کرمانشاه را مستعد توسعه پرورش ماهیان خاویاری عنوان کرد و افزود: دمای بین 18 تا 21 درجه منابع آبی در کنار برخورداری از منابع آبی زیاد، این دو شهرستان را مستعد توسعه پرورش ماهیان خاویاری کرده است.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی