کاهش صید ماهی در دریای خزر

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

رئیس بهداشت و بیماری های آبزیان موسسه تحقیقات شیلات ایران عنوان کرد: میزان صید ماهی در سال های قبل در دریای خزر بین ۵۵ تا ۶۰ هزار تن بوده اما اکنون این میزان ۱۵ هزار تن کاهش یافته است.

سید جلیل ذریه زهرا روز دوشنبه در همایش پدافند غیر عامل زیستی در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با بیان اینکه ما باید به نسل های آینده پاسخگو باشیم اظهار داشت: این مساله در روند نسل ماهیان خاویاری تاثیر گذار است.

وی همچنین رشد بی رویه سرخس آبی را یکی از مشکلات تالاب انزلی عنوان و خاطر نشان کرد: سرخس آبی یا آزولا مانع رسیدن نور و اکسیژن به محیط آبی این تالاب شده که محیط را برای آبزیان آن نامناسب کرده است.

آزولا با توجه به اینکه اکسیژن را مصرف می کند، پوششی در سطح تالاب ایجاد و خسارت های اقتصادی و مشکلاتی برای آبزیان ایجاد کرده است.

همچنین شاهد گسترش گیاه سنبل آبی در این تالاب هستیم که در مناطقی از جمله تجریش در استان تهران این گیاه به مبلغ ۵۰ هزار ریال به فروش می رسد .

وی ادامه داد: این گیاهان اکوسیستم مجموعه را تحت پوشش قرار داده و مشکلات زیادی را برای آبزیان و ماهیان تالاب انزلی ایجاد کرده است.

ذریه زهرا با عنوان اینکه این گیاهان و سموم تالاب را دچار آسیب می کنند خاطرنشان کرد: نابودی این گیاهان با سموم شیمیایی با توجه به اینکه حیات آبزیان و پرندگان را به خطر می اندازد ممکن نیست.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی