کشورهای حاشیه خلیج‌فارس مشتریان ماهی‌های زینتی گیلان

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

معاون آبزی پروری شیلات گیلان گفت: رشت و آستانه اشرفیه مهم‌ترین شهرستان های تولید ماهی آکواریومی گیلان هستند.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، عظیم مدبری با بیان اینکه در سال جاری بیش از سه میلیون قطعه ماهی زینتی آکواریومی امسال در گیلان تولید شده است گفت: این تعداد ماهی آکواریومی زینتی از ابتدای امسال تاکنون در ۲۰ کارگاه فعال سرپوشیده به مساحت حدود شش هزار متر مربع تولید شد.

مدبری خاطرنشان کرد: ۲۰ بهره بردار گیلانی با تولید این میزان ماهی زینتی آکواریومی حدود ۹۰ میلیارد ریال درآمد کسب کردند.

وی با بیان اینکه ماهی‌های زینتی آکواریومی در سه دوره تولید می‌شود، گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان امسال بیش از یک میلیون و ۹۶۰ هزار قطعه ماهی آکواریومی دیگر به ارزش ۵۹ میلیارد ریال در گیلان تولید شود.

معاون آبزی پروری شیلات گیلان تصریح کرد: رشت و آستانه اشرفیه مهمترین مناطق تولید ماهی آکواریومی در استان است.

مدبری با اشاره به تولید ماهی زینتی قرمز در گیلان ادامه داد: پیش بینی می‌شود، امسال ۸۱ بهره بردار گیلانی ۳۰ میلیون و ۲۸۰ هزار قطعه ماهی قرمز از حدود ۱۵۰ هکتار استخرهای خاکی روباز گیلان برداشت کنند.

وی با بیان اینکه لاروهای ماهی قرمز بهار هر سال در استخرهای خاکی رها می‌شود، تصریح کرد: برداشت ماهی‌های قرمز اسفند ماه برای تزئین سفره‌های شب عید آغاز می‌شود.

معاون آبزی پروری شیلات گیلان گفت: شهرستان‌های رشت، صومعه سرا و فومن قطب‌های تولید ماهی قرمز در استان است.

مدبری به مشتریان جهانی ماهی‌های زینتی گیلان اشاره کرد و افزود: ماهی‌های زینتی تولید گیلان به کشورهای حاشیه خلیج فارس، افغانستان، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و عراق صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۵ گونه ماهی زینتی در گیلان تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: پرورش ماهی‌های زینتی در گیلان موجب اشتغالزایی مستقیم ۵۰۰ نفر شده است.

مدبری با اشاره به اینکه گیلان یکی از سه استان برتر کشور در تولید ماهیان آکواریومی و استان نخست کشور در تولید ماهی قرمز است، گفت: پارسال ۳۱ میلیون و ۷۶۳ هزار قطعه ماهی زینتی در گیلان تولید شد.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی