کمبود بچه‌ماهی خاویاری

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مدیرکل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان سازمان شیلات کشور گفت: متأسفانه با کمبود بچه ماهی و استخرهای خالی مواجه هستیم و البته تامین بچه ماهی خاویاری با تعرفه قیمت دولتی انجام خواهد شد تا 10 هزار قطعه گونه سیبری به استان منتقل شود.

 به نقل از سازمان جهاد کشاورزی استان، ناصر کرمی‌راد در بازدید از مزارع پرورشی ماهیان خاویاری حاشیه رودخانه ارس، ضمن بیان این مطلب افزود: کاهش ذخایر و جمعیت‌های طبیعی، تخریب زیستگاه‌ها و در نتیجه محدودیت منابع خاویار وحشی موجب شده است که صنعت پرورش ماهیان خاویاری به عنوان یک منبع جایگزین تولید خاویار و همچنین ابزار و وسیله بازسازی ذخایر جمعیت‌های وحشی مد نظر باشد تا بتوانیم فشار بر ذخایر دریا را کاهش بدهیم و برند جهانی خاویار ایرانی را حفظ کنیم.

وی گفت: به منظور افزایش تولید، حفظ و بازسازی ذخایر ماهیان خاویاری، ۱۲۶ مزرعه دارای پروانه در 22 استان در این زمینه فعالیت دارند و استان آذربایجان شرقی با روندی که در پیش گرفته به سرعت جایگاه خود را در بین استان‌ها تثبیت خواهد کرد تا به اهداف افق تعیین شده تولید ماهیان خاویاری در سال ۱۴۰۴ دست پیدا کنیم.

کرمی‌راد، استعداد منطقه را از لحاظ آب رودخانه و چاه‌های مربوطه و شرایط برای پرورش دو گونه سیبری و فیل ماهی مطلوب تشخیص داد و جایگاه ارتقاء و توسعه ماهیان خاویاری را در منطقه بسیار درخشان ارزیابی کرد.  

مدیرکل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان سازمان شیلات کشور گفت: محدودیت منابع خاویار وحشی موجب شده تا صنعت پرورش ماهیان خاویاری به عنوان یک منبع جایگزین تولید خاویار مطرح شود.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی