ذخیره ماهیان خاویاری در هرمزگان

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

معاون آبزی‌پروری اداره کل شیلات هرمزگان گفت: امسال ۱۵ هزار قطعه ماهیان خاویاری در استخرهای پرورش ماهی هرمزگان ذخیره‌سازی شده است.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، عبدالرسول دریایی صبح امروز در جمع خبرنگاران، با اعلام این خبر افزود: این شمار ماهیان خاویاری در ۱۳ مزرعه پرورش ماهی هرمزگان ذخیره‌سازی شده است.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال ۴۰ تن ماهی خاویاری در استان تولید می‌شود، پیش‌بینی کرد در سال آینده نیز ۱۰۰ تن ماهی خاویاری در استان تولید و به بازار‌های داخلی عرضه شود.

دریایی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت هر کیلو ماهی خاویاری در بازار ۱۶۰ هزار تومان است، تصریح کرد: ماهی خاویاری در مدت ۲ سال به ۱۲ کیلو و در ۸ سال به هشتاد کیلو می‌رسد.

معاون آبزی‌پروری اداره کل شیلات هرمزگان اضافه کرد: در حال حاضر در سه شهرستان حاجی‌آباد، رودان و میناب ماهیان خاویاری پرورش داده می‌شود.

دریایی با اشاره به اینکه سه گونه اوزون‌برون، فیل‌ماهی و سیبری در این مزارع پرورش داده می‌شوند، خاطرنشان کرد: طرح پرورش ماهیان خاویاری در هرمزگان حدود سه سال پیش در شهرستان حاجی‌آباد با گونه فیل‌ماهی آغاز و با موفقیت پرورش داده شد.

وی با بیان اینکه پرورش ماهیان خاویاری در هرمزگان به باهدف تولید خاویار و گوشت است، عنوان کرد: شرایط آب و هوایی در شهرستان‌های رودان، میناب و حاجی‌آباد سبب رشد مناسب این گونه‌ها شده است.

معاون آبزی‌پروری اداره کل شیلات هرمزگان در پایان با اشاره به اینکه این ماهیان خاویاری از استان‌های شمالی کشور به هرمزگان انتقال داده‌شده‌اند، تصریح کرد: هرمزگان ظرفیت بسیار مناسبی در زمینه صنعت آبزی‌پروری ماهیان گرم آبی، سرد آبی و ماهیان خاویاری دارد که با راه‌اندازی هر مزرعه پرورش ماهی خاویاری برای ۱۰ نفر شغل ایجاد می‌شود و سال گذشته حدود یک تن ماهی خاویاری در استخر‌های هرمزگان تولید شد.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی