مشکلات صید غیرمجاز در هرمزگان

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

‌فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان گفت: در فصل صید میگو نیز انجام کلیه اقدامات لازم برای حفاظت از منابع آبزی آب‌های تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران، شامل راه‌اندازی گشت‌های مشترک، پیشگیری از بروز جرائم و کشف آن‌ها و دستگیری متهمین و متخلفین، ثبت ورود و خروج و بازرسی شناورهای صیادی از اصلی‌ترین مسئولیت این یگان است.

به گزارش سایت فیشری به نقل از ایسنا،‌ سرهنگ حسن آزادی ظهر امروز در شورای یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان با بیان اینکه تقویت یگان حفاظت منابع آبزیان لازمه مبارزه با صید غیرمجاز و فعالیت صیادی غیرمجاز است، افزود: خوشبختانه جامعه صیادی همکاری‌های خوبی در این زمینه دارد اما عمده نگرانی‌ها مربوط به افراد سودجویی است که پیشه آن‌ها صیادی نبوده و این سود جویان بدون نگاه به ظرفیت دریا اقدام به صیاد غیرمجاز می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مبارزه با صید غیرمجاز برای حفظ و حراست از منابع آبزی که به‌عنوان ثروت ملی محسوب می‌شود از وظایف یگان حفاظت منابع آبزیان استان هرمزگان است، اظهار کرد: تعامل و همکاری مرزبانی استان هرمزگان و جامعه صیادی در این زمینه تأثیر بسزایی دارد که خوشبختانه از این حیث هیچ نگرانی وجود ندارد چراک ه تعاملات در بهترین شکل ممکن قرار دارد.

سرهنگ آزادی اضافه کرد: در فصل صید میگو نیز انجام کلیه اقدامات لازم برای حفاظت از منابع آبزی آب‌های تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران، شامل راه‌اندازی گشت‌های مشترک، پیشگیری از بروز جرائم و کشف آن‌ها و دستگیری متهمین و متخلفین، ثبت ورود و خروج و بازرسی شناورهای صیادی از اصلی‌ترین مسئولیت این یگان است.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان در ادامه تشکیل پرونده قضایی و اعزام متخلفین صید و صیادی به مراجع قضایی، حفاظت بنادر شیلات، زیستگاه‌ها، صیدگاه‌ها و مسیر مهاجرت آبزیان، جلوگیری از صید آبزیان در مناطق و فصول ممنوعه را نیز بخشی دیگر از وظایف این یگان خواند.

همچنین در ادامه معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با اشاره به اهمیت فصل صید میگو و رعایت زمان‌بندی صید میگو خواستار برخورد جدی یگان حفاظت و منابع آبزیان شیلات هرمزگان با ادوات صید غیرمجاز و همچنین فعالیت‌های صیادی آسیب‌رسان به ذخایر آبزیان به‌ویژه در فصل صید میگو شد.

محمد جوانمرد با اشاره به‌ضرورت حفاظت از منابع آبزی در خلیج‌فارس، افزود: منابع آبزی ثروت ملی است و واردکردن هر نوع خسارت به آن طبق قانون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آبزی جمهوری اسلامی ایران ممنوع است.

وی خاطرنشان کرد: صیادان غیرمجاز قبل از آغاز رسمی فصل صید میگو، مبادرت به صید غیرمجاز کرده و ذخایر این آبزی و سایر آبزیان را با فشار بر ذخایر ارزشمند آبزیان روبرو می‌کنند که از مردم استان می‌خواهیم در خارج از فصل صید میگو و تازمان اعلام زمان صید میگو از خرید میگوی صیدشده خودداری کنند چرا که میگوهای خارج از فصل صید (سایزهای کوچک) آسیب جدی به ذخایر میگو می‌زند.

جوانمرد با اشاره به آغاز فصل صید میگو در استان هرمزگان طی چند هفته آینده اضافه کرد: امیداست با همکاری و تعامل با بخش‌های مرتبط فصل صید میگوی خوبی را برای صیادان استان و مردم شاهد باشیم.

به گزارش ایسنا، در این نشست ضمن بیان گزارش عملکرد و اقدامات صورت گرفته برای فصل صید میگو جاری و تقدیر از تعامل و همکاری جامعه صیادی با یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان، مسائل و مشکلات پیش رو بررسی و برنامه‌ریزی لازم برای داشتن فصل صید میگو بهتر صورت پذیرفت.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی