تولید آبزیان همدان به 6000 تن خواهد رسید

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه استان همدان یکی از قطب‌های شیلات در کشور است، گفت: پیش‌بینی می‌شود در سالجاری 6300 تن ماهی در همدان تولید شود.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، علی دولو اظهارکرد: بیش از 1 هزار مزرعه و استخر دو منظوره تکثیر و پرورش انواع ماهی در سطح استان وجود دارد.

وی تصریح کرد: استان همدان با تولید حدود 6000 تن انواع ماهیان گرم‌آبی و سردآبی و 4 میلیون و 200‌هزار قطعه ماهیان زینتی، در زمینه تولید ماهیان سردآبی رتبه یازدهم و در زمینه تولید ماهیان گرم آبی و زینتی رتبه دوازدهم را در سطح کشور در سال 97 به خود اختصاص داده است.

دولو تأکید کرد: استان همدان در زمینه تولید تخم چشم زده و بچه ماهی قزل‌آلا از استان‌های پیشرو در کشور است به گونه‌ای که در این زمینه در بین 3 استان برتر کشور قرار دارد.

وی یادآور شد: استان همدان در زمینه شیلات تنها به پرورش آبزیان اتکا نکرده است بلکه تلاش کرده با ایجاد صنایع مرتبط چرخه کامل تولید و بهره‌برداری بخش شیلات را در استان تکمیل کند که در این زمینه می‌توان به راه‌اندازی واحد بسته‌بندی آبزیان در شهرستان نهاوند و نیز بهره‌برداری از 2 کارخانه خوراک آبزیان و نیز مزرعه پرورش کروکودیل در ملایر در آینده نزدیک اشاره کرد.

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام گرفته پیش‌بینی می‌شود میزان تولید ماهیان گرم آبی و سردآبی در استان از 6000 تن در سال 97 به 6300 تن در سال 98 افزایش یابد.

دولو خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود تولید ماهیان زینتی ار 4 میلیون و 200 هزار قطعه به 4 میلیون و 350 هزار قطعه و تولید تخم چشم زده ماهی و بچه ماهی سردآبی از 25 میلیون قطعه به 30 میلیون قطعه در سال 98 افزایش یابند.

وی  افزود: بخش شیلات دارای پتانسیل عظیمی برای توسعه و ایجاد اشتغال در سطح را استان را داراست و سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با ارایه آموزش، مشاوره و ارایه تسهیلات  به متقاضیان و فعالین این بخش یاری می‌رساند. در همین راستا در 6 ماهه اول سال 98 مبلغ 17 هزار و 850 میلیون ریال تسهیلات بانکی به 5 نفر از متقاضیان آبزی‌پروری پرداخت شده است.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی