صادرات حدود 300 تن انواع آبزیان از آذربایجان غربی

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی گفت: امسال 7 میلیون قطعه انواع ماهی کپور در استان تولید و تکثیر می شود.

به گزارش سایت فییشری و به نقل از ایسنا، ‌معصوم فصیح افزود: پیش بینی می شود امسال 7 میلیون قطعه انواع کپور ماهیان در مرکز بازسازی ذخایر ژنتیکی آبزیان شهید کاظمی پلدشت تولید و تکثیر شود.

فصیح با اشاره به اینکه دریاچه پشت سد ارس محل تولید و تکثیر شاه میگو است، تصریح کرد: سال گذشته 5.5 تن شاه میگو دراز که مختص دریاچه پشت سد ارس است تولید شد، ولی امسال با توجه به آیش دریاچه محدودیت صید وجود داشته، بنابراین میزان برداشت شاه میگو امسال کاهش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه هر کیلو شاه میگو در بازارهای جهانی بین 10تا 13 دلار قیمت دارد، خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود 300 تن انواع آبزیان ازجمله ماهی و میگو به کشور‌های عراق، آذربایجان، ارمنستان، روسیه و کشور‌های اروپایی صادر شد.

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی یادآور شد: ‌استان از لحاظ تولید منابع ابی مقام اول کشور را در بین استان های  غیرساحلی در کشور دارد بنابراین حمایت و ارائه تسهیلات به تعاونی های فعال در این حوزه از اولویت های اداره شیلات و آبزیان استان است.

فصیح در خصوص اقدامات اداره شیلات استان برای حفظ و بازسازی ذخایر آبزیان استان اظهار کرد: هر ساله توسط این مدیریت جهت حفظ و بازسازی ذخایر آبزیان منابع آبی استان رها سازی بچه ماهیان بصورت ترویجی و رایگان  وهمچنین جهت ایجاد اشتغال پایدار‌، اعضای‌ تعاونی ها صورت می گیرد.

وی  رشد و شکوفایی صنعت آبزی پروری و ارتقای معیشت بهره برداران در استان را از دغدغه های این مدیریت عنوان و گفت: برگزاری جشنواره ها، دوره های آموزشی طبخ برای بانوان، دوره آموزشی برای عموم بهره برداران و علاقه مندان به این صنعت‌، ارائه برنامه های رادیویی، چاپ و توزیع بروشور و همچنین در صورت نیاز تعاونی ها و بهره برداران این صنعت نسبت به معرفی جهت دریافت تسهیلات بانکی کم بهره از منابع بانکی توسط این مدیریت از جمله اقدامات اداره شیلات و ابزیان استان در جهت رونق صنعت آبزی پروری در استان است.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ویدئوی روز

سایت‌های هم‌خانواده

سایت فیش بیس fishbase.ir

سایت قزل آلا ghezelala.ir

سایت اسبله catfish.ir

سایت گیاهان آبزی aquatica.ir

سایت دانلود کتابهای شیلاتی infofish.ir

سایت ماهیگیری ورزشی angling.ir

سایت فیشری