افزایش آبزیان در سبد غذایی، از اهداف شیلات است

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

رئیس سازمان شیلات کشور گفت: مأموریت داریم که سهم محصولات شیلاتی را در سبد غذایی خانوارها ارتقا دهیم و در امنیت غذایی کشور نقش ایفا کنیم.

«نبی الله خون میرزایی» در نشست تخصصی تنوع زیستی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان در سازمان شیلات ایران، افزود: هدف این سازمان ارتقای تراز تجاری محصولات شیلاتی با توسعه صادرات و افزایش مصرف سرانه این محصولات در سبد غذایی خانوارهاست. باید بهره‌برداری بلندمدت و مسئولانه با احترام به محیط زیست را مدنظر قرار دهیم و از منابع حفاظت کنیم.

وی اظهار داشت: بازسازی ذخایر آبزیان برای حفظ آبزیان و پاسداری از محیط زیست، مدیریت صید با مشارکت بهره‌برداران شیلاتی و اصول بانکی مسئولانه مهمترین راهبرد برای حفاظت از بهره‌برداری پایدار از منابع آبزی کشور است.

به گفته رئیس سازمان شیلات توسعه صید هدفمند از دریا و حفظ روش‌های مختلف صید، رأی‌گیری تشکل‌های شیلاتی در بازسازی ذخایر، تمرکز بر فعالیت‌های آبزی‌پروری برای صیانت از ذخایر آبزیان دریایی و به طور کلی متناسب با رویکرد جهانی برنامه‌ریزی و تلاش برای کاهش صید و افزایش رویکرد و تلاش برای آبزی‌پروری و رویکرد جهانی جزو برنامه‌های راهبردی سازمان شیلات کشور است.

خون‌میرزایی تصریح کرد: حفاظت از ذخایر ژنتیکی ارزشمند آبزیان که نیازمند مطالعه، پژوهش و دقت بیشتری در حوزه کاری ما است، همکاری گسترده مراکز دانشگاهی و علمی - کاربردی، معاونت تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و همه دست اندرکاران بخش اجرا و بخش خصوصی را می‌طلبد.

وی درباره سیاست‌های اجرایی سازمان شیلات گفت: حفظ توازن در تولید و بهره‌برداری از ذخایر آبزیان، توسعه زیستگاه‌های مصنوعی در تکثیر طبیعی آبزیان، بهسازی زیستگاه‌های طبیعی آبزیان، مشارکت بخش خصوصی و تعاونی‌ها در رهاسازی آبزیان، برخورد جدی و قانونمند با تخلفات صیادی، تقویت یگان حفاظت از منابع آبزی و توسعه صید گونه‌های کمتر برداشته شده یا برداشت نشده را جزو سیاست‌های اجرایی شیلات کشور است.

خون‌میرزایی خاطرنشان کرد: بر اساس ارزیابی‌ها و آمار سازمان خواروبار جهانی ۵۲ درصد ذخایر آبزیان در دنیا تحت بهره‌برداری کامل هستند، ۲۰ درصد بهره‌برداری ذخایر ملایم و قابل قبول است، ۱۷ درصد تحت فشار صید هستند، ۷ درصد ذخایر دریایی بهره‌برداری عمومی شده‌اند، ۳ درصد کمتر بهره‌برداری شده‌اند و یک درصد ذخایر در حال ترمیم و بازسازی هستند.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ویدئوی روز

سایت‌های هم‌خانواده

سایت فیش بیس fishbase.ir

سایت قزل آلا ghezelala.ir

سایت اسبله catfish.ir

سایت گیاهان آبزی aquatica.ir

سایت دانلود کتابهای شیلاتی infofish.ir

سایت ماهیگیری ورزشی angling.ir

سایت فیشری