صید لانگ‌لاین، زمینه‌ساز تازه‌خوری ماهی

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

فرماندار کنارک در جریان بازدید از صید لانگ لاین گفت: صید لانگ لاین زمینه ساز مصرف تازه خوری ماهی در بسیاری از کشورها شده و ماهی صید شده با این روش با قیمت بالایی خریداری و عرضه می‌شود.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، حمید الدین یوسفی در بازدید از اسکله صیادی در بندر کنارک اظهار کرد: نظارت بر صید نوین لانگ لاین (صید با قلاب) در آب‌های ساحلی بسیار اهمیت دارد و افزایش چنین روش‌هایی در زنده نگه داری و فروش با کیفیت ماهی بسیار مؤثراست.

وی صرفه اقتصادی در این روش را مفید دانست و افزود: صید با قلاب از سیاست‌ها و روش‌های مورد حمایت و استقبال سازمان شیلات ایران است که در این روش صید ماهی به صورت انتخابی انجام و پس از انجام خون‌گیری و سردسازی در شناور با بالاترین کیفیت به ساحل انتقال می‌یابد.

همچنین صیادان نیز در این بازدید پیرامون مسائل مربوط به سوخت فصل مونسون؛ مباحثی را با فرماندار مطرح کردند.

در ادامه فرماندار کنارک تاکید کرد: این موضوع به فوریت پیگیری می‌شود تا در فصل صید و صیادی، صیادان متضرر نشوند.

حمید الدین یوسفی افزود: رفع مشکلات صیادان به دلیل گستردگی این حوزه در زمینه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم بیشتر خانوارهای کنارکی یکی از اولویت‌های کاری دستگاه‌های متولی است.

آرش ثنائی رئیس شیلات کنارک نیز در ادامه گفت: این عامل زمینه ساز مصرف تازه خوری ماهی در بسیاری از کشورها شده و این نوع ماهی با قیمت بالایی خریداری و عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی برای صیادان در این روش در نظر گرفته شده است تاکید کرد: با برنامه ریزی انجام شده در چند سال اخیر توسط سازمان شیلات ایران و برگزاری کارگاه‌های آموزشی صید با قلاب و با بهره گیری از تجارب معتمدین و مروجین جامعه صیادی و بازدید منظم کارشناسان اداره کل شیلات گام‌های مهمی برای ترویج این روش صید برداشته شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: صنعت ماهی در جنوب سیستان و بلوچستان بسیار پر رونق است به طوری که چابهار و کنارک رتبه برتر صید کشور را به خود اختصاص داده اند و صیادان باید همه روش‌های ماهی گیری را آموخته باشند.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ویدئوی روز

سایت‌های هم‌خانواده

سایت فیش بیس fishbase.ir

سایت قزل آلا ghezelala.ir

سایت اسبله catfish.ir

سایت گیاهان آبزی aquatica.ir

سایت دانلود کتابهای شیلاتی infofish.ir

سایت ماهیگیری ورزشی angling.ir

سایت فیشری