سایت ۱۶۰هکتاری پرورش میگو در شرق هرمزگان به بهره برداری رسید

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

سایت ۱۶۰هکتاری  پرورش میگو در شرق هرمزگان به بهره برداری رسید.

مدیرکل شیلات هرمزگان عصر پنجشنبه دراین مراسم با ارائه گزارشی وسعت این سایت را ۴۹۰ هکتار عنوان و اظهار داشت: برای احداث آن تاکنون افزون بر ۳۰۰ میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

محسن یکتاپور افزود: درسایت میگوی روستای گزی جنوبی جاسک اضافه بر تولید سالانه یکهزارو ۱۰۰ تن میگوی پرورشی از نوع وانامی برای ۱۴۰ نفر نیز بطور مستقیم شغل ایجاد شده است.

درادامه این مراسم وزیر جهاد کشاورزی نیز از هرمزگان به عنوان مهم ترین قطب تولید و توسعه مزارع پرورش میگو و همچنین ماهی در قفس (دریایی) نام برد.

محمود حجتی ابراز داشت: امروز شاهد هستیم که بخش خصوصی با حمایت و پشتیبانی شیلات، زمین های شوره زار و لم یزرع ساحلی را آن هم بدون داشتن جاده مناسب دسترسی و حتی برق در روستای گزی جنوبی در ۸۵ کیلومتری غرب جاسک به یکی از مهم ترین مراکز تولید میگودر هرمزگان تبدیل کرده است.

وی با اشاره به سرعت عمل در احداث این سایت ۴۹۰ هکتاری آن هم در مدت کمتر از یکسال بیان داشت: این می تواند بهترین الگو برای دیگر متقاضیان احداث سایت های پرورش میگو در هرمزگان باشد.

در ادامه این مراسم مدیر سایت پرورش میگو روستای گزی جنوبی گفت: از آنجایی که برق مورد نیاز این سایت از ژنراتور تامین می شود از سهمیه ناچیز گازوئیل مورد نیاز به عنوان مشکل اصلی برای ادامه کار و به زیر کشت بردن ۳۳۰ هکتار باقی مانده نام برد.

در آمارهای منتشره اداره کل شیلات هرمزگان تعداد سایت های فعال پرورش میگوی این استان ۱۴ سایت به وسعت شش هزارو ۶۴۰ هکتار با تولید سالانه نزدیک به ۲۵ هزارتن میگوی پرورشی از نوع وانامی عنوان شده است.

وزیر جهاد کشاورزی بمنظور بازدید از عملیات مبارزه با ملخ های صحرایی مهاجر در هرمزگان به این استان سفر کرده است.

محمود حجتی به همراه استاندار هرمزگان و همچنین شماری از مدیران محلی با سفر به شهرستان سیریک در شرق هرمزگان از نزدیک چگونگی مبارزه شیمیایی با این آفت را مشاهده کردند.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ویدئوی روز

سایت‌های هم‌خانواده

سایت فیش بیس fishbase.ir

سایت قزل آلا ghezelala.ir

سایت اسبله catfish.ir

سایت گیاهان آبزی aquatica.ir

سایت دانلود کتابهای شیلاتی infofish.ir

سایت ماهیگیری ورزشی angling.ir

سایت فیشری