۲۵ درصد آبزی پروری در کشور در حوزه آب بندان ها انجام می‌گیرد

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران پیش بینی کرد با بازسازی آب بندان های استان‌های شمالی کشور طی دو سال آینده بین سی تا پنجاه درصد تولید آبزیان افزایش یابد.

حسین علی عبدالحی افزود: در مورد آب بندان ها، تفاهمنامه‌ای در آذر سال ۹۷ میان وزارت جهاد کشاورزی، استانداری‌های استان گلستان، مازندران و گیلان و سازمان برنامه و بودجه منعقد شد.

وی هدف از امضای این تفاهمنامه را افزایش حجم آب تنظیمی بخش کشاورزی، مهار و کنترل سیلاب و تغذیه آب‌های زیر زمینی، افزایش آبزی پروری و توسعه گردشگری عنوان کرد.

عبدالحی با بیان اینکه ۲۵ درصد آبزی پروری در کشور در حوزه آب بندان ها انجام می‌گیرد، اظهار داشت: تعداد آب بندان ها در سه استان شمالی کشور ۲۱ هزار و ۶۰۰ مورد و سطح مفید آن نزدیک به ۳۴ هزار هکتار است.

وی متوسط تولید آبزی در آب بندهای سه استان شمالی کشور را ۱.۵ تا ۳ تن در هکتار عنوان کرد.

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: عمده آب بندان ها در استان مازندران ظرف چند سال اخیر بازسازی و توسعه یافته و بیشترین تولید آبزی پروری را در حوزه آب بندان در این استان داریم به طوری که در سال ۹۴ نزدیک به ۳۶ هزار تن، سال ۹۵ حدود ۴۰ هزار تن، سال ۹۶ حدود ۴۰ هزار تن و سال گذشته ۴۰ هزار و ۸۲۵ تن در حوزه آب بندان مازندران آبزی پروری صورت گرفت.

وی افزود: بیشترین تعداد آب بندان ها را در استان گیلان داریم که حدود ۱۲۰۰ مورد است و در اغلب این آب بندان ها، اختلافات در زمینه مالکیت و بهره برداری میان روستاییان یا شوراها و سایر بهره برداران وجود دارد و اگر موضوع مالکیت و بهره برداری در این آب بندان ها مشخص شود، راندمان تولید آبزیان در این حوزه‌ها افزایش خواهد یافت.

عبدالحی درباره پرورش گونه‌های مختلف ماهی در آب بندان ها تصریح کرد: در آب بندان ها چهار گونه کپور، آمور، بیگ هد و فیتوفاگ پرورش داده می‌شود و در کنار آن می‌توان پرورش ماهیان خاویاری و همچنین ماهی سوف را برای مبارزه با ماهیان هرز انجام داد.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی