خواستهء شیلاتی امام‌جمعه رشت

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نماینده ولی فقیه در گیلان خواستار آموزش روستاییان در عرصه آبزی پروری شد و گفت: روستاییان باید به این باور برسند که می‌توانند در تولید ماهی به خودکفایی و عرضه به بازار برسند.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی در دیدار با مدیرکل و کارکنان شیلات استان با تبریک سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام (ره) در سال ۵۸ اظهار کرد: شیلات در عرصه تولید مولد است.
وی وجود افراد با تجربه به ویژه در عرصه شیلات را ظرفیت بزرگی برای جامعه عنوان کرد و افزود: کسی که صاحب خرد و اندیشه ویژه در تولید آبزیان است باید از تجربه این افراد تا آخر عمر استفاده کرد ضمن اینکه جوان‌ها را وارد عرصه کنید.
امام جمعه رشت با بیان اینکه جهاد سازندگی شیلات را از اوایل انقلاب ساماندهی کرد، تصریح کرد: عرصه دریا را در خزر، خلیج فارس و عمان داریم و بهترین بستر برای پرورش آبزیان است.
آیت الله فلاحتی به وجود سرمایه‌های بسیار انسانی در عرصه شیلات اشاره کرد و گفت: سرمایه‌های انسانی ما می‌تواند دانش آبزی پروری را حتی به کشورهای اطراف انتقال دهند.
وی با اشاره به اینکه در نظام مهندسی دانش جهادگران و فعالان عرصه تولید با کشورهای اطراف قابل مقایسه نیستیم، بیان کرد: دانش عرصه آبزی پروری ایران با کشورهای توسعه یافته برابری می‌کند.
نماینده ولی فقیه در گیلان به وجود ظرفیت‌های خدادادی در این استان اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به وجود عرصه‌های دریا، کوه و جلگه در گیلان اما بهره برداری‌ها در تراز استان نبوده است.
آیت الله فلاحتی با تاکید بر ارتقای فعالیت‌های آبزی پروری در گیلان، خاطرنشان کرد: گیلان می‌تواند پایلوت صادرات آبزیان به کشورهای منطقه شود.
وی بهره گیری از دانش دانشکده‌های شیلات در عرصه آبزی پروری گیلان را مهم دانست و بیان کرد: استفاده از دانشجویانی که طرح‌های جدید در عرصه آبزی پروری دارند، حائز اهمیت است.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مدیران باید تقویت کننده اراده جوانان و ایجاد نشاط در جامعه باشند، تصریح کرد: به نسل‌های آینده به ویژه روستائیان دانشی که می‌تواند مولد باشد، آموزش دهید.
وی بر افزایش رهاسازی بچه ماهی در رودخانه‌ها و آب بندان های گیلان توسط شیلات تاکید کرد و افزود: امسال با توجه به رهاسازی‌های انجام شده، صید از دریای خزر در استان ۱۳ برابر شده است.
نماینده ولی فقیه در گیلان خواستار تنظیم رابطه شیلات گیلان با دریا شد و بیان کرد: همان طور که سامان بخشی ورودی آبزیان به دریا را انجام می‌دهید، خروجی برداشت ماهی از دریا را سامان بخشی کنید.
آیت الله فلاحتی با تاکید بر مصون نگه داشتن دریای خزر از حوادث درونی و بیرونی یادآور شد: پرورش ماهی در دریا از ظرفیت‌های خوبی است که می‌توان در خزر استفاده کرد.
امام جمعه رشت به ورود آب آلوده از رودخانه‌های زرجوب و گوهررود به تالاب انزلی اشاره کرد و گفت: آسیب آلودگی‌های وارد شده به تالاب انزلی و دریای خزر را مدبرانه و عاقلانه فریاد بزنید.
وی شیلات را پیشانی جهاد کشاورزی و چشم دریا دانست و خاطرنشان کرد: تمام فعالیت‌هایی که انجام می‌دهید برای آگاهی مردم اطلاع رسانی کنید ضمن اینکه با تشکیل اتاق اندیشه ورز می‌توانید ماهی جنوب را در گیلان پرورش دهید و این امر هنر شما را نشان می‌دهد.
مدیرکل شیلات گیلان نیز در دیدار مذکور به رهاسازی دو میلیون قطعه بچه ماهی در دریای خزر توسط این سازمان اشاره کرد و گفت: حفظ ذخایر ژنتیک به ویژه ماهیان خاویاری از برنامه شیلات گیلان در دریای خزر است.
صمد درویشی به گونه منحصر به فرد ماهی سفید در دریای خزر اشاره کرد و افزود: اگر رهاسازی بچه ماهیان در دریای خزر را انجام ندهیم در مدت دو سال با مشکل صید مواجه می‌شویم.
وی از تنوع آبزی پروری با تلاش شیلات در گیلان خبر داد و بیان کرد: سالانه ۴۳ هزار تن ماهیان گرم آبی و پنج هزار تن ماهیان سردآبی در استان تولید می‌شود ضمن اینکه شش هزار شغل در حوزه آبزی پروری گیلان ایجاد شده است.
مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه ایجاد مشاغل خانگی در حوزه آبزی پروری از رویکردهای این سازمان در استان است، تصریح کرد: اگر هر خانه روستایی از آب چاه برخوردار باشد می‌تواند دو تن ماهی تولید کند و اکنون ۳۵۰ منزل روستایی در این زمینه فعالیت دارند.

درویشی به تکثیر هفت گونه آبزیان در راستای بازسازی ذخایر در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: تنوع گونه‌ای آبزیان از برنامه‌های شیلات استان است.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ویدئوی روز

سایت‌های هم‌خانواده

سایت فیش بیس fishbase.ir

سایت قزل آلا ghezelala.ir

سایت اسبله catfish.ir

سایت گیاهان آبزی aquatica.ir

سایت دانلود کتابهای شیلاتی infofish.ir

سایت ماهیگیری ورزشی angling.ir

سایت فیشری