دانشمندان ارومیه ای فرآوری سیست آرتمیا را در قزاقستان پیاده سازی کردند

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دانشمندان ارومیه ای فرآوری سیست آرتمیا را در قزاقستان پیاده سازی کردند

دانشمندان ارومیه ای فرآوری سیست آرتمیا را در قزاقستان پیاده سازی کردند.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایرنا، رییس دانشگاه ارومیه گفت: با افتتاح واحد عمل آوری و فرآوری سیست آرتمیا در شهر آستانه قزاقستان، قرارداد انتقال دانش فنی فرآوری سیست آرتمیا بین دانشگاه ارومیه، پژوهشکده آرتمیا و شرکت «آرتمیا گلوبال» به امضا رسید.

«رحیم حب نقی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این قرارداد پژوهشکده آرتمیای دانشگاه ارومیه متعهد شده است با انتقال دانش فنی تولید سیست مرغوب به کشور قزاقستان ارزش افزوده بسیار بالایی برای این محصول پرمتقاضی ایجاد کند.

وی اضافه کرد: در حاشیه این مراسم مدیر یک مؤسسه پژوهشی قزاقستان نیز با استقبال از این همکاری، جهت عقد قرارداد و ابراز علاقه برای مطالعه منابع آرتمیا در قزاقستان و ارتقای کیفی سیست آرتمیا اعلام کرد که از فعایت‌های پژوهشی فناورانه در این صنعت حمایت مالی می‌کند.

رئیس دانشگاه ارومیه این قرارداد را نمونه‌ای از همکاری‌های بین کشورهای منطقه دانست و بیان کرد: هر دو طرف قرارداد از منافع آن بهره مند خواهند شد.

قزاقستان دارای دریاچه‌های متعدد شور و منابع غنی آرتمیا بوده و تا به حال این محصول اساسی آبزی پروری را به صورت خام و به قیمت پایین به فروش می‌رساند.

فعالیت‌های تحقیقاتی مرتبط با آرتمیا و اکوسیستم دریاچه ارومیه در دانشگاه ارومیه با تأسیس آزمایشگاه تحقیقاتی آرتمیا در سال ۱۳۷۳ و سپس ارتقای آن به مرکز تحقیقات آرتمیا و جانوران آبزی آغاز شد و طی مدت کوتاهی به مرکز رفرانس آرتمیا در ایران و کل منطقه خاورمیانه و آسیای میانه تبدیل شد.

با توسعه فعالیت‌های پژوهشی مرکز در زمینه‌های مختلف و ایجاد گروه‌های پژوهشی جدید در سال ۱۳۸۳، مرکز تحقیقات به پژوهشکده آرتمیا و آبزیان ارتقا یافت.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ویدئوی روز

سایت‌های هم‌خانواده

سایت فیش بیس fishbase.ir

سایت قزل آلا ghezelala.ir

سایت اسبله catfish.ir

سایت گیاهان آبزی aquatica.ir

سایت دانلود کتابهای شیلاتی infofish.ir

سایت ماهیگیری ورزشی angling.ir

سایت فیشری