تولید 1100 تن آبزی، برنامه شیلات لاهیجان و سیاهکل

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

رئیس اداره شیلات شهرستان های لاهیجان و سیاهکل گفت: سال گذشته در شهرستان های لاهیجان و سیاهکل ۱۰۳۰ تن آبزی تولید شد و برای امسال نیز در این دو شهرستان تولید یک هزار و یکصدتن آبزی برنامه ریزی شده است.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایرنا، عباس نیک بخش روز شنبه اعلام کرد تعداد کل مزارع ماهی در دو شهرستان لاهیجان و سیاهکل را ۳۴۹ مزرعه ذکر و خاطرنشان کرد: میزان تولید آبزیان شهرستان سیاهکل در سال ۹۷ از ۱۳۰ مزرعه موجود حدود ۵۸۳ تن گزارش شد که امید داریم با برنامه ریزی های صورت گرفته این میزان به ۶۰۰ تن در سال ۹۸ افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان سیاهکل دو مزرعه سردآبی به ظرفیت ۱۴ تن در حال ساخت است که از این مقدار حداقل یک مزرعه به ظرفیت هشت تن تا پایان سال جاری در سیاهکل به بهره برداری می‌رسد و یک مزرعه خاویاری هم با ظرفیت ۵۰ تن در حال ساخت است که بخش اول آن با ۲۵ تن به زودی به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: در شهرستان سیاهکل پنج مزرعه مشاغل خانگی در حال ساخت است که در هفته دولت امسال افتتاح خواهد شد و کل طرح‌های معرفی شده در سال گذشته برای گرفتن تسهیلات ۹ طرح به مبلغ ۸۴۵ میلیون تومان بود که بخشی از این مبلغ جذب شده است.

وی تولید ماهیان گرمابی در شهرستان سیاهکل در سال گذشته را ۳۷۸ تن، ماهیان سردابی ۱۳۹ تن و خاویاری را ۵۷ تن در سال گذشته ذکر کرد.

رئیس شیلات سیاهکل و لاهیجان در مورد شهرستان لاهیجان هم گفت: در این شهرستان ۲۱۹ مزرعه ماهی وجود دارد که حدود ۴۴۷ تن آبزی در سال گذشته تولید شد و حدود ۲۷ طرح جهت دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی شدند.

نیک بخش یاداور شد: میزان تولید ماهیان در شهرستان لاهیجان در قسمت ماهیان گرمابی ۴۱۳ تن و سردآبی ۳۴ تن و خاویاری هم نیم تن در سال گذشته بود.

به گفته وی ماهیان تولید شده علاوه بر بازار داخل شهرستان و استان به دیگر استان‌ها خصوصاً تهران و قزوین صادر می‌شوند.

وی در خصوص سهم تولید این دو شهرستان از میان تولید آبزیان استان هم اظهار داشت: شهرستان سیاهکل در تولید ماهیان سرد آبی ۲/۴ درصد و ماهیان گرم آبی یک درصد و در شهرستان لاهیجان در قسمت تولید ماهیان سردابی شش دهم درصد و ماهیان گرم آبی یک درصد از تولید استان را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به تولید ماهیان زینتی در این دو شهرستان ادامه داد: درشهرستان سیاهکل ۵۱۰ هزار قطعه ماهی زینتی و در شهرستان لاهیجان سه هزار قطعه ماهی زینتی تکثیر شده است.

نیک بخش گفت: در سفر فروردین ماه مدیرکل شیلات گیلان به شهرستان سیاهکل، دفتر شیلات این شهرستان در جهاد کشاورزی سیاهکل راه اندازی شد.

به گفته وی در بخش شیلات این دو شهرستان ۳۶۲ نفر بطور مستقیم اشتغال دارند.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی