ماهی را بیش از سه روز در یخچال نگه ندارید

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ماهی در یخچال

یک متخصص تغذیه با اشاره به راه‎های تشخیص محصولات دریایی تازه تاکید کرد: با توجه به این که فسادپذیری ماهی بسیار سریع است، از این رو شناخت راه‎های تشخیص محصولات تازه‎ی دریایی ضروری است، ماهی نباید بیش از دو الی سه روز در یخچال بماند.

به گزارش سایت فیشری  و به نقل از ایسنا، دکتر حسن فرهادغیبی ادامه داد: ماهی به محض صید باید در جای خنک نگه داری شود، اگر قصد داشته باشیم ماهی را به مدت طولانی نگه داریم، می‎توانیم آن را به مدت شش ماه در فریزر نگه‌داری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که از ماهی فیله استفاده کنیم، امکان تشخیص تازگی ماهی وجود نخواهد داشت، داشتن چشم‎های شفاف، باله‎های سفت و آب شش‌های خوش رنگ و صورتی از ویژگی‎های ماهی تازه است، هم‌چنین باله‎های ماهی تازه هنگام کندن، به سختی کنده شده و هنگام فشاردادن پوست، فلس‎های آن سریعا به حالت اول بازمی‎گردد.

وی اظهار کرد: پروتئین ماهی، جزو بهترین پروتئین‎های غذایی بوده و به خوبی هضم و جذب می‎شود و افرادی که مشکل هضم پروتئین دارند، می‎توانند از ماهی برای تامین پروتئین استفاده کنند. 

فرهادغیبی با بیان این مطلب اظهار کرد: ماهی‎ها بهترین گوشت‎ها بوده و بهتر است حداقل، هفته‌‏ای دو بار به خصوص در خانم‎های باردار مصرف شود. 

وی افزود: دو گروه از مواد غذایی مورد نیاز بدن، شامل ید و ویتامین D3 ممکن است بر اساس تغذیه طبق هرم غذایی، تامین نشود، این گروه با تغذیه از غذاهای دریایی تامین‎ می‎شوند.

وی ادامه داد: ید به ساخت هورمون‎های تیروئیدی کمک می‎کند و کمبود آن سبب اختلال رشدی در زنان باردار و تولد نوزاد معلول می‎شود، ویتامین D نیز در جذب کلسیم نقش زیادی داشته و کمبود آن در بزرگسالان سبب پوکی استخوان و کوتاه قدی در سنین رشد می‎شود. 

این متخصص تغذیه چربی‎های ماهی را از بهترین روغن‌ها عنوان کرد و افزود: برعکس گوشت گاو و گوسفند که توصیه می‎شود به صورت چرب مصرف نشوند، چربی گوشت ماهی مفید بوده و روغن ماهی‎ها غیراشباع هستند، ماهی‎های آب‎‎های سرد دارای امگا 3 و اسیدهای چرب بالا هستند، مصرف  ماهی‎ها می‎تواند اسیدچرب‎های ضروری را که بدن قادر به تولید آن‎‌ها نیست، تامین کند، اسیدهای چرب و امگا 3 ضد التهاب روده و مفاصل بوده  و می‎تواند در پیشگیری از بیماری‎های قلبی و آلزایمر نقش مهمی را ایفا کند.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی