خاویار وارداتی تاییدیه بهداشتی ندارد

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

خاویار وارداتی مورد تایید نیست

خاویار ماده غذایی پرانرژی و سرشار از انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی، اسیدهای چرب و آنتی‌اکسیدان‌ها عمدتاً استحصالی از تخم فیل ماهی موجود در دریای خزر بوده و منبعی غنی از امگا- 3 است.

هم‌اکنون بیش از 20 کشور جهان انواع گونه‌های ماهیان خاویاری را پرورش و خاویار پرورشی تولید می‌کنند، اما با این وجود، دریای خزر به‌عنوان بزرگترین منبع ماهیان خاویاری در جهان بوده و بیش از 90 درصد خاویار جهان را تأمین می‌کند.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، «جبار ملکی» کارشناس نظارت و بازرسی فراورده‌های خام دامی اداره دامپزشکی شهرستان یزد اظهار کرد: از آنجا که طبق استعلام به عمل آمده از سازمان دامپزشکی، هیچ گونه مجوزی مبنی بر واردات خاویار به کشور صادر نشده است، همه خاویارهای وارداتی فاقد تأییدیه بهداشتی جهت مصرف هستند.

وی در همین رابطه از کشف و معدوم‌سازی 25 بسته خاویار تقلبی توسط اکیپ نظارت دامپزشکی شهرستان یزد خبر داد و تصریح کرد: گاهاً تخم سایر ماهی‌ها از جمله قزل‌آلا رنگ شده و به‌عنوان خاویار عرضه می‌شود که نیاز به دقت در خرید توسط همشهریان را دارد، از این‌رو مردم باید در صورت اقدام به خرید، این غذای با ارزش را از فروشگاه‌های معتبر و از تولیدات داخلی تهیه کنند.

ملکی تصریح کرد: برای تشخیص تقلبی بودن خاویار، کافی است مقداری از خاویار را با آب ولرم شست‌وشو دهیم، چون رنگ خاویار واقعی ثابت است، اما تخم ماهی رنگ شده تمام رنگ را به خود نمی‌گیرد و آب آن رنگی می‌شود.

این کارشناس در پایان نیز از مردم خواست تا در صورت مشاهده چنین مواردی از طریق سامانه پاسخگویی به شکایات اداره‌کل دامپزشکی به شماره 1512 یا با شماره تلفن 36287961 تماس بگیرند.

طراحی گرافیک، طراحی لوگو، مهدی محجوب، طراحی سایت، طراحی بروشور و کاتالوگ، غرفه آرایی


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی