در صورت مصرف مالاشیت گرین، کل محموله معدوم می شود

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مالاشیت گرین

 سرپرست دامپزشکی شهرستان بوئین‌زهرا گفت: کارشناسان و مسئولان به طور مستمر و ویژه بر روند فعالیت مزارع پرورش ماهی نظارت کرده و در صورت مشاهده تخلف مراحل قانونی را انجام می‌دهند. به گزارش سایت فیشری و به نقل از تسنیم، مهدی مهرزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس نظارت و ارزیابی‌های مستمر از روند تولید ماهی، موردی مبنی بر استفاده از مالاشیت گرین در شهرستان بوئین‌زهرا مشاهده نشده است.

وی بیان کرد: در راستای صیانت از حقوق شهروندان و همچنین تولید و عرضه محصولات سالم و مرغوب، کارشناسان و مسئولان به طور مستمر و ویژه بر روند فعالیت مزارع پرورش ماهی نظارت کرده و در صورت مشاهده تخلف مراحل قانونی را انجام می‌دهند.

سرپرست دامپزشکی شهرستان بوئین‌زهرا با اشاره به نمونه‌برداری از آبزیان، تصریح کرد: مصرف ماده ضدعفونی‌کننده مالاشیت گرین در مزارع پرورش ماهی ممنوع بوده و در صورت استفاده کل محموله معدوم می‌شود که به همین سبب مسئولان نسبت به نمونه‌برداری از آبزیان در زمینه استفاده از این ماده اقدام می‌کنند.

مهرزاده گفت: نظارت بر سلامت فرآورده‌های خام دامی و تولید و عرضه مطلوب این محصولات از وظایف اصلی دامپزشکی بوده که باید در اولویت برنامه مسئولان و مدیران قرار بگیرد.

وی ادامه داد: شهروندان در هنگام خرید فرآورده‌های خام دامی به تاریخ تولید و انقضاء و همچنین درج علامت استاندارد دقت کنند و در صورت مشاهده تخلف از سوی عرضه‌کنندگان مراتب را به مسئولان اطلاع دهند.

 


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

بیشتر بدانیم

گاو کوسه (Carcharhinus leucas) تنها کوسه ماهی ایران و جهان است که می تواند مدت طولانی در آب شیرین نظیر رود کارون زندگی کند.