ساخت اتوواکسن آبزیان در موسسه رازی

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از موفقیت تحقیق و ساخت ساخت اتوواکسن آبزیان در موسسه رازی شعبه شیراز خبر داد و گفت: تحقیقات برای تولید پنج میلیون دز واکسن تزریقی دوگانه «ویبریو هاروی-استرپتوکوکوس اینیایی» نیز در دست انجام است.

علی آمقی رودسری با اشاره به تولید اتو واکسن ماهی به عنوان یکی از دستاوردهای سال جاری که به گفته دکتر بازرگان معاون وزیر جهاد کشاورزی با تولید این واکسن از مرحله استیصال در حوزه پرورش ماهی در کشور عبور کردیم، اظهار کرد: تحقیق برای تولید اتوواکسن‌های ماهیان آب شور برای پیشگیری از عفونت با باکتری های «ویبریو هاروی و لاکتوکوکوس گارویه آ» بنا بر تقاضای یک شرکت خصوصی و تاکید سازمان شیلات و سازمان تحقیقات در زمستان سال گذشته کلید خورد.

به گزارش ایسنا، معاون تحقیق و تولید فرآورده‌های بیولوژیک موسسه رازی با اشاره به اینکه تا کنون برای پیشگیری از هر کدام از باکتری های گفته شده پنج میلیون دز واکسن غوطه وری تهیه شده، افزود: این واکسن ها پس از طی مراحل کنترلی در اختیار شرکت مزبور قرارداده شده که مصرف آن با موفقیت همراه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: به علاوه تحقیقات برای تولید پنج میلیون دز واکسن تزریقی دوگانه «ویبریو هاروی-لاکتوکوکوس گارویه آ» در دست انجام است که پیش بینی می شود طی یک ماه آینده در اختیار شرکت متقاضی قرار گیرد.

آمقی یادآوری کرد: مراحل تحقیق و تولید این واکسن ها در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه جنوب کشور (شیراز) انجام شده است.

در همین راستا دکتر علی شیرازی نژاد، رئیس موسسه رازی شعبه شیراز با اشاره به تفاوت واکسن با اتو واکسن اظهار کرد: واکسن تهیه شده از عامل بیماری زای حیوانات بیمار یک مزرعه برای واکسیناسیون علیه همان بیماری در همان مزرعه ، اتوواکسن نام دارد و نیاز به گواهی های معمول برای واکسن های عمومی و پروانه ساخت ندارد.

وی ادامه داد: واکسن های معمول مصرف عمومی دارند و برای یک کشور یا دنیا ساخته می شوند و بایستی یک سری گواهی های لازم مانند پروانه ساخت داشته باشند.

شیرازی نژاد با اشاره به اینکه اتو واکسن به دلیل اینکه بسیار گران تر از واکسن معمول است معمولا وارد نمی گردد و طی سفارش ساخته می شود، گفت: مسئله اصلی،  عدم وجود چنین واکسنی است که در صورت عدم تامین این گونه واکسن مزارع دچار مشکل شده و باید واکسن وارداتی بر حسب نوع شرکت و میزان دز از کشورهای اروپایی وارد شود .

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی