سالی عاری از بیماری برای میگوی گواتر چابهار

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

معاون مدیرکل و رئیس اداره دامپزشکی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: اجرای ضوابط بهداشتی - قرنطینه ای دامپزشکی سالی عاری از بیماری در سایت پرورش میگو در گواتر چابهار را رقم زد.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایرنا، میرلاشاری روز دوشنبه اظهار داشت: در دوره جاری با نظارت جامع، کامل و پیشگیرانه دامپزشکی از ابتدای دوره پرورش و چندین هفته قبل از شروع ذخیره‌سازی در مزارع پرورش میگو و آماده‌سازی اصولی مزارع طبق دستورالعمل‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور و با بررسی کیفیت و نحوه نصب فیلترها، توری‌ها، وضعیت آب ورودی به مزارع، بررسی کیفیت خاک مبنی بر عدم وجود خاک سیاه در استخرها، کنترل کیفیت بهداشتی خوراک میگو و ردیابی آن از کارخانجات یا مبادی ورودی تا زمان تخلیه در مزارع و همچنین حساسیت کارشناسان دامپزشکی در اجرای ضوابط بهداشتی و رعایت اصول امنیت زیستی دوره پرورشی عاری از بیماری را تجربه کردیم.

وی افزود: نظارت دامپزشکی بر پرورش میگو از زمان ورود میگوی مولد به مراکز تکثیر شروع و با بررسی سلامت میگو و لارو تولیدشده در مراکز تکثیر با انجام آزمایشات مستمر از لحاظ سلامت و عدم ابتلا به بیماری‌ به‌خصوص بیماری لکه سفید مورد ارزیابی قرار می گیرند.

رئیس اداره دامپزشکی چابهار گفت: کارشناسان دامپزشکی در دوران پرورش میگو در سایت گواتر به‌کرات از مزارع پرورش میگو بازدید و ضمن بررسی وضعیت استخرها با نمونه‌برداری و انجام ۶۵۰ مورد آزمایش بر روی میگوی مولد، پست لارو، میگوی پرورشی و غذای آن وضعیت سلامت را پایش می کنند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در سال زراعی جاری با همکاری و همدلی کارشناسان اداره دامپزشکی، شیلات و پرورش‌دهندگان سالی عاری از بیماری را تجربه کردیم و هم اینککه میانگین وزنی میگوها به ۱۵ گرم رسیده نخستین سری برداشت میگو از مزارع پرورشی گواتر آغاز شده است.

میرلاشاری اظهار داشت: پیش بینی می شود امسال بیش از ۲ هزار تن میگو از چابهار برداشت شود.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ویدئوی روز

سایت‌های هم‌خانواده

سایت فیش بیس fishbase.ir

سایت قزل آلا ghezelala.ir

سایت اسبله catfish.ir

سایت گیاهان آبزی aquatica.ir

سایت دانلود کتابهای شیلاتی infofish.ir

سایت ماهیگیری ورزشی angling.ir

سایت فیشری