صید ماهیان استخوانی گیلان 33 درصد کاهش یافت

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

کاهش صید ماهیان استخوانی گیلان

معاون صید شیلات گیلان گفت: 409 تن انواع ماهیان استخوانی در گیلان صید شده است.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، «اکبر ایلدرم» با اشاره به وضعیت صید ماهیان استخوانی در گیلان اظهار کرد: صید ماهیان استخوانی از 17 مهر آغاز شد و در 55 روز کاری صیادان گیلانی 409 تن انواع ماهیان استخوانی را صید کردند این در حالی است که پارسال 607 تن انواع ماهیان استخوانی از دریا صید شده بود که که بر این اساس شاهد کاهش 33 درصدی صید بوده‌ایم.

وی ادامه داد: از این میزان ماهی صید شده 127 تن سفید، 226 تن کفال و 14 تن سایر گونه‌ها بوده است و بیشترین میزان کاهش را در گونه سفید شاهد بوده‌ایم.

ایلدرم کاهش صید ماهیان استخوانی را به‌علل نامناسب بودن شرایط جوی و وضعیت دریا دانست و گفت: سرمای زودرس و برف پاییزی علت عمده کاهش صید بوده است و در این ایام بیش از 13 روز کولاک را شاهد بوده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: صیادان گیلانی در قالب 50 شرکت فعال در 5000 بار پره‌کشی 409 تن ماهی صید و 83 میلیارد ریال درآمد کسب کردند.

معاون صید شیلات گیلان یادآور شد: در طی این مدت 370 ماهی خاویاری نارس و غیراستاندارد در دام صیادان افتاده است که توسط ناظرین شیلاتی به‌صورت زنده در دریا رهاسازی شد.

طراحی گرافیک، طراحی لوگو، مهدی محجوب، طراحی سایت، طراحی بروشور و کاتالوگ، غرفه آرایی


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

بیشتر بدانیم

گاو کوسه (Carcharhinus leucas) تنها کوسه ماهی ایران و جهان است که می تواند مدت طولانی در آب شیرین نظیر رود کارون زندگی کند.