تعطیلی یک ماهه صید ساردین ماهیان

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

رئیس شیلات قشم از تعطیلی یک ماهه صید ساردین ماهیان طبق برنامه هرساله کمیته مدیریت صید شیلات شهرستان قشم خبر داد.

محمد پرورش با بیان اینکه شهرستان قشم بالغ بر ۹۰ درصد صید ساردین ماهیان استان و کشور را دارا است گفت: شهرستان قشم در سال گذشته توانست بالغ بر ۷۰ هزار تن ساردین ماهی صید کند و رتبه اول صید ماهیان سطح زی ریز کشور را به خود اختصاص دهد.

وی تصریح کرد: دو هزار نفر صیاد با ۱۰۰ فروند شناور، صید ساردین ماهیان را در نوار ساحل جنوبی قشم، از بندر صیادی رمچاه تا سلخ برعهده دارند.

رئیس شیلات شهرستان قشم با اشاره به اهمیت حفظ این ذخایر ارزشمند و همچنین اهمیت رعایت فصل صید و تولید مثل این گونه گفت: کمیته مدیریت صید شیلات قشم متشکل از نمایندگان جامعه صیادی و مسئولان شیلات قشم، فرمانده پایگاه حفاظت منابع شیلات شهرستان قشم و … در راستای حفظ و بازسازی ذخایر و همچنین ارتقای راندمان صیادی اقدام به تعطیلی هرساله صید ساردین ماهیان به مدت یک تا دو ماه می‌کند.

پرورش خاطر نشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا کمیته صید شهرستان قشم در سال جاری تصمیم دارد در راستای حفظ فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بیش از پیش بهداشت این تعطیلی را در همین ایام پیش رو اجرا کند تا علاوه بر فرصت دادن به ذخایر ساردین ماهی در راستای بازی سازی ذخایر، دستورالعمل‌های بهداشی شیوع ویروس کرونا نیز رعایت کرده باشد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های این گونه از ماهیان و همچنین مزایا و فواید خوراکی این آبزیان برای انسان گفت: ورود در بحث فرآوری، ترویج مصرف ساردین ماهیان و ارتقا ارزش افزوده آن از اهم برنامه‌های ترویجی شیلات هرمزگان است.

رئیس شیلات شهرستان قشم افزود: جذب سرمایه گذاران برای شکل گیری و گسترش صنایع جانبی مرتبط با این حوزه و افزایش ارزش افزوده این آبزیان، نقش مؤثری در اقتصاد این منطقه ایفا می‌کند و باید از این فرصت به منظور تقویت چرخه اقتصادی استان و کشور بهره برد.

 

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی