از رهاسازی ماهی قرمز در طبیعت جداً پرهیز کنید

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

رهاسازی ماهی قرمز در طبیعت

 مدیرکل حفاظت محیط‌زیست گیلان گفت: رهاسازی ماهی قرمز در آب‌بندان‌ها،‌ رودخانه‌ها و تالاب‌ها آسیب‌های جدی به محیط‌زیست وارد می‌کند.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از تسنیم، قربانعلی محمدپور اظهار داشت:‌ با توجه به در پیش بودن 13 فروردین از تمامی مسافران نوروزی و گیلانیان تقاضا دارم علاوه بر تلاش جهت تولید زباله کمتر از رهاسازی آن‌ در دل طبیعت جداً خودداری کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان عنوان کرد:‌ همه باید در حفاظت و نگهداری از محیط زیست سهیم باشیم بنابراین انتظار داریم طبیعتگردان در این روز حتماً زباله‌های تولیدشده خود را در کیسه‌های مخصوص جمع‌آوری کنند و در سطل‌های زباله تعبیه‌شده قرار دهند.

محمدپور بر لزوم ارتقای فرهنگ صیانت از محیطزیست در جامعه تأکید کرد و بیان داشت:‌ از طبیعتگردان تقاضا داریم در روز 13 فروردین پس از پایان گردش و تفریحات خود نسبت به جمع‌آوری زباله‌های انباشت‌شده از گذشته در پیرامون محیط اطراف خود نیز اقدام کنند.

قربانعلی محمدپور »» قربانعلی محمدپور

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خاطرنشان کرد:‌ استفاده از ظروف یک‌بارمصرف و رها کردن آن در محیط خسارات جبران‌ناپذیری به طبیعت وارد می‌کند بنابراین از طبیعتگردان تقاضا داریم حتی‌الامکان از ظروف یک‌بارمصرف و پلاستیکی در روز 13 فروردین استفاده نکنند.

وی به روشن کردن آتش توسط گردشگران اشاره کرد و ابراز داشت:‌ توصیه ما به تمام افرادی که در روز طبیعت قصد روشن کردن آتش دارند این است که در صورت امکان از برافروختن آن خودداری کنند و در صورت روشن کردن حتماً پس از پایان کار از خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کنند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان گیلان تصریح کرد:‌ با توجه به اینکه در روز طبیعت عده‌ای اقدام به رهاسازی ماهی قرمز در آب‌بندان‌ها،‌ رودخانه‌ها و تالاب‌ها می‌کنند تقاضا داریم از این عمل جداً پرهیز کنند زیرا این‌ کار آسیب‌های جدی به محیط زیست محل‌های یادشده وارد می‌کند.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی