دریاچه مهارلو هم بر اثر بحران زیست محیطی سرخ شد

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دریاچه مهارلو

 دریاچه مهارلو در یک ماه گذشته تغییر رنگ داده و به دلیل کم‌آبی به رنگ قرمز درآمده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، دریاچه مهارلو یکی از نقاط گردشگری شهر شیراز است که در فاصله بین شیراز و سروستان واقع شده و روزهای تعطیل شاهد مردم بسیاری است که برای تفریح به این نقطه می‌روند. در روزهایی که حال دریاچه خوب است، قایق‌سواری از مهم‌ترین تفریحات بازدیدکنندگان دریاچه است.

خشکسالی و کم‌آبی از مهم‌ترین خطراتی است که این دریاچه را تهدید می‌کند و با وجود اینکه در بارندگی‌ای که اواخر سال گذشته در استان فارس رخ داد، مسئولان محیط زیست استان از آبگیری 60 درصدی این دریاچه سخن گفته بودند اما کم‌آبی دوباره روی دریاچه را سرخ کرده است.

این قرمزی که در سال‌های گذشته نیز رخ داده است، به علت کم‌آبی و آلودگی آب اتفاق می‌افتد. مهدی باقری مهارلویی، دهیار روستای مهارلو که خود از فعالان محیط زیست است در گفت‌وگو با تسنیم می‌گوید: یک ماه است که رنگ دریاچه تغییر کرده و به تدریج به قرمزی رفته است.

به گفته وی این موضوع ناشی از طبیعت دریاچه است و زمانی که عمق آب کم می‌شود، رنگ دریاچه سرخ و به تدریج قرمز می‌شود. باقری مهارلویی معتقداست که این امر خطری برای دریاچه ندارد.

نبی‌اله مرادی، سرپرست محیط زیست استان فارس نیز در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های استان علت را آلودگی ناشی از ورود پسماندهای آلوده مطرح کرده و از تشکیل تیمی برای بررسی این موضوع خبر داده است.

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی