برداشت بی رویه آب، عامل مرگ و میر ماهیان رودخانه اهر چایی

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مرگ ماهیان رودخانه اهر چایی

افت سطح آب رودخانه اهر چایی اصلی‌ترین عامل مرگ ماهیان رودخانه اهر از سوی سازمان حفاظت محیط زیست اعلام شد.

به گزارش سایت فیشری، چندی پیش خبرگزاری ایسنا با انتشار گزارش تصویری، از مرگ ماهیان رودخانه اهر چایی خبر داده بود که بلافاصله اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان بررسی موضوع را در دستور کار قرار داد. 

دبیر شورای اطلاع‌رسانی اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست آذربایجان‌شرقی در خصوص نتایج بررسی‌های اداره‌کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی، می‌گوید: افت و کمبود آب اهر چایی به‌علت استفاده بی‌رویه برای آبیاری باغات و زمین‌های کشاورزی در پایاب سد ستارخان اهر موجب تلف شدن ماهیان رودخانه اهر چای شده است. 

وی ادامه می‌دهد: طبق بررسی‌های میدانی کارشناسان حفاظت محیط‌زیست شهرستان اهر در طول 50 کیلومتری رودخانه اهر چای، هیچ آلودگی  زیست محیطی مبنی بر پساب‌های صنعتی و معدنی مشاهده نشده است و از طرفی حداقل جریان زیستی آب توسط شرکت آب منطقه‌ای استان از سد ستارخان رهاسازی می‌شود و باید روستائیان نسبت به صرفه‌جویی آب بیش از پیش توجه کنند.

• رودخانه اهرچای به طول ۲۴۰ کیلومتر یکی از رودخانه های مهم آبریز رود ارس در شمال شرقی استان آذربایجان شرقی می باشد که نهایتاً به دریاچه خزر منتهی می شود. این رودخانه زیبا که پذیرای انبوهی از ماهی ها با گونه های مختلف از جمله سیاه ماهی، ماهی سفید جویبار، زرده پر و غیره می باشد.

عکس: سعید قاسمی، همشهری

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی