تاثیر منفی ذرات پلاستیک، بر باروری ماهی‌ها

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

رها شدن میلیون‌ها قطعه پلاستیکی در دریاها و اقیانوس‌های جهان تأثیر بسیار منفی بر توان باروری ماهی گذاشته و تداوم حیات آنها را تهدید می‌کند.

بررسی‌های محققان دانشگاه دوک در آمریکا نشان می‌دهد که ماهی‌ها با بلعیدن ذرات ریز پلاستیکی که آنها را با مواد غذایی اشتباه می‌گیرند، به سیستم‌های تولیدمثل و تنفسی خود به طور جدی آسیب می‌زنند.

بر اساس این پژوهش ذرات ریز پلاستیکی تنها تهدیدی برای محیط زیست محسوب نمی‌شوند، بلکه حیات بسیاری از موجودات زنده را در دنیا و به خصوص آبزیان تهدید می‌کنند. آنها بافت‌های مختلف بدن ماهی‌ها را به تدریج تخریب می‌کنند و ورودشان به آب دریاها و اقیانوس‌ها می‌تواند انواع مختلف آبزیان را در دهه‌های آینده از بین ببرد.

ورود ریزپلاستیک ها به بدن ماهی‌ها و رگ‌های خونی آنها باعث ورم کردن و برآمدگی این رگ‌های خونی و تولید مخاط بیشتر در آبشش های این آبزیان می‌شود. در نهایت این روند به آبشش ها، نحوه تنفس و توان باروری و تولید مثل ماهی‌ها به شدت آسیب می‌زند.

آسیب‌هایی که بدین علت به ماهی‌های مونث وارد می‌شود، بیشتر از ماهی‌های مذکر است.

ماهی‌های ماده به بلعیدن پلی پروپیلن علاقه زیادی دارند که از جمله مواد پلاستیکی مورد استفاده برای تولید پوشاک است و باعث اختلال در سیستم غدد درون ریز آنها می‌شود.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی