ارزش هر متر مرجان دریایی، 47 هزار دلار

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

صخره های مرجانی چابهار

مدیر حفاظت از محیط زیست شهرستان چابهار گفت: در مطالعات انجام‌شده، دو ناحیه اصلی تجمع توده‌های مرجانی در منطقه چابهار به وسعت بیش از 8 هکتار مورد شناسایی قرارگرفته است.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، اشرفعلی حسینی افزود: دو ناحیه آبسنگ‌های مرجانی شامل محدوده دریایی اطراف موج‌شکن فرعی اسکله شهید بهشتی به وسعت بیش از 6 هکتار و محدوده دریایی اطراف موج‌شکن اسکله شهید کلانتری به وسعت حدود 2 هکتار است .

وی افزود: خلیج چابهار با 17 کیلومتر طول، 20 کیلومتر عرض و 20 متر عمق در دهانه خلیج، به‌عنوان بزرگ‌ترین خلیج در سواحل دریای عمان دربرگیرنده گونه‌های ارزشمند و منحصربه‌فرد از آبسنگ‌های مرجانی در کشور است

اشرفعلی حسینی  »» اشرفعلی حسینی

مدیر حفاظت از محیط‌ زیست شهرستان چابهار تصریح کرد: مرجان‌های دریایی زیستگاه بسیار مطلوبی برای انواع آبزیان و ماهی‌های زینتی بوده و به‌عنوان موج‌شکن‌های طبیعی محافظ مناطق ساحلی از جریان‌های دریایی هستند .

حسینی گفت: از خصوصیات بارز مرجان‌های دریایی، تنوع زیستی بالا در این مناطق است؛ از 33 شاخه جانوری و گیاهی که در زیستگاه‌های دریایی یافت می‌شوند 30 شاخه در مناطق مرجانی زندگی می‌کنند و 10 درصد صید ماهیان شیلاتی نیز در مناطق مرجانی صورت می‌گیرد، علاوه ‌بر آن هر مترمربع مرجان دریایی معادل 47 هزار دلار ارزش اقتصادی در بازارهای بین‌المللی دارد .

مدیر حفاظت از محیط‌ زیست چابهار خاطرنشان کرد: آلودگی نفتی، صید بی‌رویه و برداشت مستقیم و ساخت‌وساز در ناحیه ساحلی ازجمله عوامل تخریب‌کننده آبسنگ‌های مرجانی است.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی