70درصد ذخایر ماهی جهان تحت فشار برداشت بی رویه هستند

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اقیانوس ما

شرکت‌کنندگان در کنفرانس "اقیانوس‌ ما" در واشنگتن از اختصاص ۴۸ میلیون دلار برای گسترش مناطق دریایی حفاظت شده در سراسر اقیانوس‌های جهان خبر دادند.

انجمن حفاظت از حیات‌وحش (WCS)، بنیاد Waitt، صندوق Blue moon و موسسه تسهیلات جهانی محیط زیست (GEF)در کنفرانس "اقیانوس‌ ما" اعلام کردند که برای گسترش و بهبود پوشش مناطق دریایی حفاظت شده در سراسر اقیانوس‌های جهان مبلغ ۴۸ میلیون دلاری اختصاص داده شده است.

"کالب مک‌کلن" از انجمن حفاظت حیات وحش آمریکا گفت: این سرمایه‌گذاری ترکیبی از منابع اختصاص داده شده توسط تسهیلات جهانی محیط زیست برای بهبود مدیریت مناطق دریایی حفاظت شده است.

در حال حاضر تنوع زیستی دریایی به شدت در معرض تهدید قرار دارد. بیش از ۷۰ درصد ذخایر ماهی جهان بیش از مصرف شده یا از بین رفته است، اکثریت صخره‌های مرجانی به دلیل ماهیگیری بیش از حد تخریب شده‌اند و همچنین تغییرات آب و هوایی، انجام عملیات‌های مرتبط با استخراج منابع همچون فعالیت معادن، بسترهای دریایی را از بین برده است. در حال حاضر تنها ۴ درصد اقیانوس‌ها به طور رسمی تحت حفاظت قرار دارند.

به گزارش مونگابی، فعالان محیط زیستی امیدوارند اختصاص ۴۸ میلیون دلار برای ارتقای پوشش مناطق آبی حفاظت شده به تحقق اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد کمک کنند. همچنین بیشترین تمرکز بر مناطق استوایی است؛ نواحی که از سطح بالایی از تنوع زیستی برخوردارند.

طراحی گرافیک


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

بیشتر بدانیم

گاو کوسه (Carcharhinus leucas) تنها کوسه ماهی ایران و جهان است که می تواند مدت طولانی در آب شیرین نظیر رود کارون زندگی کند.