آبگیری ۸۰ درصد حجم تالاب‌های خوزستان

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: میزان آبگیری تا به امروز در تالاب هورالعظیم ۹۶درصد، تالاب شادگان ۹۰ درصد، بامدژ ۸۶ درصد، میانگران ۸۴ درصد و بندون ۴۰ درصد برآورد شده است.

محمد جواد اشرفی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان، ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز در تشریح اهمیت تالاب‌های استان اظهار کرد: تالاب‌ها به دلیل نقش کارکردی در تامین معیشت و اقتصاد تالاب‌نشینان و البته محیط زیست، حیات پرندگان، آبزیان و جاندارانی که زندگی‌شان به زنده ماندن تالاب‌ها وابسته است بسیار با اهمیت هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در رابطه با وضعیت فعلی تالاب‌ها عنوان کرد: با توجه به بارش‌های سال گذشته و اعمال مدیریت در تامین حقابه و حفظ و نگهداشت آب ، وضعیت فعلی تالاب‌های استان خوزستان مطلوب است.

وی افزود: با درنظر گرفتن نزولات جوی امسال و سال آبی گذشته و همچنین اعمال مدیریت در تامین حقابه وحفظ و نگهداشت آب تالاب‌ها، میزان آبگیری تا به امروز  در تالاب هورالعظیم ۹۶درصد، تالاب شادگان ۹۰ درصد، بامدژ ۸۶ درصد، میانگران ۸۴ درصد و بندون ۴۰ درصد برآورد شده است.

اشرفی بیان کرد: خوشبختانه تالاب میانگران در ایذه امسال به صورت مستمر آب داشت و میزان آب در این تالاب کاهش پیدا نکرده است.

وی در رابطه با تالاب‌های هورالعظیم و شادگان افزود: علاوه بر نزولات جوی مناسب ، اجرای برنامه‌های مدیریتی آب در این تالاب‌ها باعث شده  تا بسیاری از قسمت‌ها که سال‌های قبل، خشک و به کانون‌های گردوغبار در استان تبدیل شده بودند، زیر آب رفته و کانون،های گردوغبار در این نواحی مهار شود.

 

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی