رعایت نکات بهداشتی، تضمین‌کننده سودآوری است

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

قزل آلا

یک دکترای علوم دامی گفت: پرورش ماهی، بهره‌برداری چند منظوره از منابع آبی است.

بهروز یاراحمدی با بیان اینکه پرورش ماهی یکی از این موارد است، افزود: ماهیان پرورشی به لحاظ دامنه تحمل دمایی به دو گروه سردآبی و گرمابی تقسیم می‌شوند و در دماهای خاصی بهترین رشد را دارند.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، وی در این گفتگو اظهار کرد: کمبود منابع آبی در کشور و نیاز مردم به مواد پروتئینی سالم باعث شده تا بهره‌برداری دو یا چند منظوره از منابع آب مورد توجه قرار گیرد.

یاراحمدی ادامه داد: ماهیان گرمابی شامل معمولی، آمور، فیتوفاک و سرگنده هستند و تنها ماهی سردآبی در ایران که پرورش داده می‌شود قزل‌آلای رنگین‌کمان است.

این دکترای علوم دامی با اشاره به مهم‌ترین دلایل رقم‌بندی ماهی‌ها گفت: به دلیل ریز و درشت بودن ماهی و خطا در میانگین وزنی، محاسبه جیره غذایی دقیق نخواهد بود.

وی افزود: ماهیان کوچک‌تر در رقابت غذایی با ماهی‌های بزرگ‌تر موفق نیستند و بنابراین رشد نخواهند کرد یا بسیار به کندی پیش خواهد رفت.

یاراحمدی رعایت نکات بهداشتی در امر پرورش ماهی را تضمین کننده بقا و سودآوری یک مرکز پرورشی عنوان کرد و گفت: با به کارگیری و توجه به مسائل کوچک می‌توان از بروز مشکلات بزرگ جلوگیری کرد.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی