گزارش جلسه آخر طرح کلان تولید قزل آلای رنگین کمان عاری از بیماریهای خاص

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

جلسه spf

به گفته مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی کشور، طرح کلان تولید انبوه ماهیان قزل آلای رنگین کمان عاری از بیماری های خاص، فراهم کننده زمینه فعالیت های توسعه پایدار این صنعت در کشور است.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، سومین جلسه کمیته اجرایی طرح کلان تولید قزل آلای رنگین کمان عاری از بیماریهای خاص (SPF) با حضور نمایندگان سازمان شیلات ایران، سازمان دامپزشکی کشور، استانداری استان مازندران، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، مرکز تحقیقات ماهیان سردآبی کشور، اتحادیه ماهیان سردآبی کشور، مزارع و مراکز تکثیر و پرورش همکار طرح و تعدادی از مشاورین و محققین ذیربط یا طرح با تلاوتی آیاتی چند از قرآن کریم در محل سالن اجتماعات موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور برگزار گردید.

در ابتدای جلسه، آقای دکتر پورکاظمی، ضمن خیر مقدم به میهمانان گرامی به اهمیت و جایگاه طرح و اهداف ملی آن پرداخته و از زحمات مجری و دست اندرکاران اجرایی طرح قدردانی نمودند. ایشان اضافه نمودند که به رغم وجود مشکلات مالی و اجرایی، طرح از پیشرفت مناسبی برخوردار بوده و تأکید داشتند که تمامی دست اندرکاران طرح و امضاءکنندگان موافقت نامه بایستی به عملی نمودن تعهدات خود ملزم گردیده و با توجه به اهمیت طرح از نظر استقرار ایمنی زیستی در مزارع، تلاش در جهت کاهش خسارت ناشی از بروز بیماری های خطرناک ویروسی و جایگاه آن در راستای پشتیبانی از طرح پرورش ماهی قزل آلای رنگین کمان در قفس به ویژه در سواحل جنوبی دریای خزر، اهتمام بیشتری را به کار بندند.در ادامه آقای دکتر سپهداری، مجری طرح کلان، به ارائه گزارش کاملی از مجموع عملیات انجام شده و پیشرفت کار طرح مبادرت نموده و از همکاری صمیمانه سازمان دامپزشکی و مراکز تکثیر و پرورش همکار طرح تشکر نمودند و تمدید زمانی فاز اول طرح و تأمین به موقع اعتبارات جهت تجهیز و راه اندازی مرکز تکثیر مولدین حداکثر تا پایان تیرماه ۱۳۹۶ مورد تأکید قرار گرفت. آنگاه دکتر کاظم عبدی، نماینده سازمان دامپزشکی و مشاور طرح در امور بهداشتی و استقرار ایمنی زیستی، ضمن اعلام استاندارد بودن فعالیت های انجام شده که به عنوان الگویی جهت ایجاد زیرساخت های مشابه بر مبنای GAP و HACCP مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت، به هم راستایی طرح با سیاست های سازمان دامپزشکی کشور اشاره داشتند.

سپس آقای مهندس حسینی، نماینده استانداری مازندران و عضو کمیته اجرایی اعلام نمود که با توجه به نقش موثر ماهیان عاری از بیماری در جلوگیری از انتقال بیماری به دریای خزر و نقش پشتیبان آن در تولید ماهی قزل آلا در قفس، می توان با هماهنگی سازمان شیلات ایران از اعتبارات مربوط به طرح ملی پرورش ماهی در قفس جهت تأمین اعتبارات موردنیاز اقدام نمود. در ادامه، دکتر عبدالحی، معاون محترم آبزی پروری سازمان شیلات و عضو کمیته اجرایی طرح، ضمن اعلام آمادگی سازمان شیلات جهت تأمین اعتبارات موردنیاز طرح از محل اعتبارات استانی مربوط به طرح پرورش ماهی در قفس بر لزوم تداوم تعامل با بخش خصوصی و کار بر نتایج طرح SPF تأکید نمودند.

آنگاه نوبت به رییس اتحادیه ماهیان سردابی کشور رسید و ایشان بر نقش و اهمیت اجرای طرح کلان تولید انبوه ماهیان قزل آلای رنگین کمان عاری از بیماری های خاص، تاکید داشته و افزودند این طرح فراهم کننده زمینه فعالیت های توسعه پایدار این صنعت در کشور بوده و اتحادیه تمایل دارد زمینه همکاری¬های فیمابین با موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور را توسعه بخشد. در خاتمه حاضرین ضمن امضای مصوبات، بر تداوم آموزش های ارائه شده به مزارع منتخب و تلاش در جهت ایجاد مراکز مشابه در بخش های خصوصی همکار تأکید نمودند.

• گزارش از سایت موسسه تحقیقات علوم شیلاتی ایران

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی