دریاچه سدّ سیمره هم پذیرای قفسهای پرورش ماهی می شود

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

پروش در قفس در دریاچه سیمره

مدیر امور شیلات و آبزیان جهادکشاورزی استان ایلام از پرورش ماهی قزل آلا در قفس در دریاچه سد سیمره خبر داد.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، مهندس «رضا سلیمانی» اظهار کرد: در ادامه روند فعالیت پرورش ماهی در قفس و با توجه به نتیجه مثبت پرورش کپور ماهیان در نیمه اول سال از طرفی شروع فصل سرما و کاهش دمای آب دریاچه سد سیمره به منظور آزمایش امکان پرورش قزل آلا تعداد 2500 قطعه بچه ماهی قزل آلا 40 گرمی در یکی از قفس‌های تحت پوشش این مدیریت رها سازی شد.

سلیمانی در ادامه افزود: برنامه رها سازی این گونه ماهی توسط مجریان قفس های موجود در دست پیگیری و اقدام است که با مثبت بودن نتیجه پرورش این گونه در آینده نزدیک عملا شاهد توسعه این فعالیت در سطح استان در قالب صدور مجوزات لازم باشیم .

مدیر امور شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی استان ایلام اضافه کرد : در حالا حاضر در سد سیمره 8 مجموعه قفس 4 تایی جمعاً به تعداد 32 عدد قفس با ظرفیت 320 تن آبزیان فعال است.

سد سیمره در مسیر رودخانه سیمره و در شهرستان بدره استان ایلام قرار دارد. این سد از نوع بتنی دو قوسی است و توانایی تولید انرژی به میزان سالانه ۶۷۳ گیگاوات ساعت را دارد. مختصات جغرافیایی آن۴۷٫۱۲ طول شرقی و ۳۳٫۱۷ عرض شمالی می‌باشد. ساختگاه نیروگاه نیز روبروی روستای تلخاب و به فاصله ۱٫۵ کیلومتری از سد قرار دارد.

رود سِیمَره یکی از رودهای باختر ایران است. این رود از سرشاخه‌های مهم رود کرخه است که از بلندی‌های برف‌گیر شمال غربی ایران سرچشمه گرفته و پس از گذر از شهرستان‌های دره شهر و شیروان چرداول در محل پل گاومیشان به رودخانه کشکان پیوسته و رود کرخه را بوجود می‌آورد.سلام

رود سیمره از به هم ریختن دو رود گاماسیاب که از کوه گرین مابین الشتر در استان لرستان و نهاوند در استان همدان سرچشمه می‌گیرد

طراحی گرافیک، طراحی لوگو، مهدی محجوب، طراحی سایت، طراحی بروشور و کاتالوگ، غرفه آرایی


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی