در 70 متر فضای خانگی می توان 50هزار قطعه ماهی تولید کرد

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

پرورش ماهی زینتی در همدان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میبد با اشاره به توسعه پرورش ماهیان زینتی در این شهرستان، از ایجاد چهار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم به ازای پرورش هر 50 هزار قطعه ماهی زینتی خبر داد.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، «صدر پورکوثری» در این رابطه شهرستان میبد را دومین قطب پرورش ماهی بعد از مرکز استان دانست و گفت: با فعال شدن دو کارگاه دیگر میزان تولید شهرستان از 200 هزار قطعه ماهی به 300 هزار قطعه در سال افزایش یافت .

 وی با اشاره به این‌که هم‌اکنون شش کارگاه تکثیر و پرورش ماهی زینتی  در شهرستان فعال هستند، افزود: با توجه به منابع  آبی کم شهرستان  هم‌چنین بحران آب در استان، فعالیت‌های شیلاتی شهرستان به حوزه‌ی پرورش ماهیان زینتی و گیاهان آبزی معطوف شده است.

پورکوثری از مزایای این فعالیت‌های پرورشی به  کم‌آبخواه بودن و عدم نیاز به آب فراوان و جاری، کشت تلفیقی  پرورش ماهیان زینتی با گیاه(اکواپونیک ) و تولید صیفی‌جات و نیز  افتصادی بودن پرورش ماهیان زینتی که از نظر اقتصادی تا 100 برابر نسبت به گونه‌های پرورشی و خوارکی دیگر بهره‌ی مالی دارد، اشاره کرد.

وی هم‌چنین از اشتغال‌زایی مناسب در حرفه‌ی پرورش ماهیان زینتی خبر داد و تصریح کرد: به ازای تولید 50 هزار قطعه ماهی زینتی، دو فرصت شغلی مستقیم و دو فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد می‌شود. 

این مسئول خاطرنشان کرد: پرورش ماهیان زینتی نیاز به سرمایه و زمین اندک دارد و حتی در منزل نیز می‌توان آن را انجام داد به‌نحوی که داشتن حداقل 70 متر مربع فضای خانگی برای تولید 50 هزار قطعه ماهی کفایت می‌کند.

پورکوثری یادآور شد: در شهرستان میبد بیش از 50 گونه از انواع ماهیان تخم‌گذار و بچه‌زا و گیاهان آبزی  تولید می‌شود که علاوه‌بر مصرف داخل شهرستان و استان به استان‌های تهران، البرز و اصفهان  صادر می‌شود.

طراحی گرافیک، طراحی لوگو، مهدی محجوب، طراحی سایت، طراحی بروشور و کاتالوگ، غرفه آرایی


+ 0
+ 0

نظرات  

 
0 #1 فاطمه نساء وجدانی 1395-09-19 00:20
با سلام
کاش دوره آموزشی پرورش میگذاشتند تا ما هم یاد بگیریم .
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی