جزئیات طرح پرورش ماهی در قفس سد رییسعلی دلواری

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

سد رییسعلی

رئیس بانک کشاورزی بوشهر گفت: طرح پرورش ماهی در قفس در حوضچه سد رئیسعلی دلواری استان بوشهر با مشارکت بانک کشاورزی اجرایی و امسال به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش سایت فیشری و به نقل از تسنیم، محمد‌حسن رزاق‌منش ظهر امروز در نشست کمیسیون هماهنگی بانک‌ها در بوشهر با بیان اینکه این بانک سال قبل نقش مهمی در پرداخت تسهیلات بانکی در حوزه اقتصادی و اشتغال‌زایی داشته اظهار داشت: سال قبل 4 هزار و 900 میلیارد ریال تسهیلات بانکی در حوزه اقتصادی و اشتغال‌زایی به جامعه هدف در استان بوشهر پرداخت شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح ماهی قزل‌آلا در قفس در استان بوشهر گفت: این طرح در پشت سد رئیسعلی دلواری در دشتستان در حال اجرا است که بانک کشاورزی در تامین اعتبارات مورد نیاز این طرح مهم اقتصادی نقش مهمی دارد.

رئیس بانک کشاورزی استان بوشهر تولید ماهی در اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در پشت سد رئیسعلی دلواری را سالانه شش هزار تن دانست و خاطر نشان کرد: اجرای این طرح با سرمایه‌گذاری یک‌ هزار و 44 میلیارد ریال اجرایی شده که 665 میلیارد ریال آن از سوی بانک کشاورزی تامین شده است.

رزاق‌منش با بیان اینکه طرح پرورش ماهی درقفس در استان بوشهر دارای سه بخش است افزود: این طرح اقتصادی دارای بخش‌های پرورش و تولید ماهی، تولید بچه ماهی، فرآوری، بسته‌بندی و صادرات ماهی است که روند اجرایی مطلوبی دارد.

وی با اشاره به اینکه طرح یاد شده امسال افتتاح می‌شود تصریح کرد: با بهره‌برداری از طرح پرورش ماهی در قفس در پشت سد رئیسعلی دلواری یک‌ هزار و 200 شغل ایجاد می‌شود که 186 شغل آن ثابت و مابقی سیار است.

رئیس بانک کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه طرح یاد شده در گستره‌ای به مساحت 3 هکتار اجرایی شده بیان کرد: طرح پرورش آن که در حوضچه سد رئیسعلی دلواری اجرا می‌شود دارای یک هکتار حوضچه، بخش تولید بچه ماهی در عرصه یک‌هزار 500 متر مربع و سایت فرآوری و بسته بندی آن در سه هکتار ایجاد شده است.


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

بیشتر بدانیم

گاو کوسه (Carcharhinus leucas) تنها کوسه ماهی ایران و جهان است که می تواند مدت طولانی در آب شیرین نظیر رود کارون زندگی کند.