بومی‌سازی سیستم هوشمند پرورش ماهیان

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

عدای از نیروهای جوان با راه اندازی یک واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری همدان، موفق به بومی سازی سیستم هوشمند پرورش ماهیان، شیلات و کشاورزی در کشور شدند.

تعدادی از نیروهای جوان با راه اندازی یک واحد فناوری مستقر در پارک علم و فناوری همدان، موفق به بومی‌سازی سیستم هوشمند پرورش ماهیان، شیلات و کشاورزی در کشور شدند.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این سیستم هوشمند، یک شرایط ایده آل زیستی برای ماهی ها فراهم می کند و شرایط مختلفی چون دما، PH آب و کاهش یا افزایش میزان آب را به صورت مداوم بررسی و بهترین شرایط را برای زندگی ماهی ها انتخاب می کند.
مهرام بیگلری خوشمرام، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان می گوید: این سیستم ریسک تلفات در استخرها را به حداقل می رساند، سرریز شدن آب استخر (بر اثر گرفتگی مجرای خروج آب) را اعلام می کند و تغییرات (کاهش یا افزایش) دمای آب استخر را اطلاع می دهد.
وی افزود: در مراکز پرورش ماهی اندازه گیری لحظه ای، پارامترهایی ازقبیل DO (اکسیژن)، PH و آمونیاک اهمیت زیادی دارند. PH پارامتری است که با اندازه گیری آن در یک نقطه از حوضچه می توان تصمیم کلی راجع به سایر نقاط گرفت.
این فعال دانش بنیان همچنین بیان کرد: با توجه به اهمیت زیاد پارامتر DO باید از اکسیژن رسانی به تمام نقاط حوضچه مطمئن شد که برای این منظور از پمپ های هوادهی استفاده می شود.
به گفته وی، ازآنجا که انواع ماهی ها در سنین متفاوت از رشد به میزان مشخصی از اکسیژن نیاز دارند، برای صرفه جویی انرژی مصرفی می توان پمپ های هوادهی را با توجه به نیاز ماهیان به صورت توالی روشن و یا از مدار خارج کرد.
این فعال دانش بنیان ادامه داد: دستگاهی که توسط شرکت طراحی شده است علاوه بر نشان دادن لحظه ای پارامترهای حیاتی، مجهز به تغذیه موازی از طریق باطری است و می توان در صورت بروز مشکل، هشدار مربوط به رخداد را فعال و پیام های مناسب را برای اطلاع اپراتور ارسال کرد.
بیگلری درخصوص میزان فروش محصولات شرکت، تصریح کرد:این شرکت دانش بنیان فعالیت خود را از تیرماه 97 آغاز کرده و در این مدت حدود 50 تا 60 میلیون تومان فروش داشته است و اکنون نیز دستگاه های خود را با 3 نفر کارمند تولید می کند.
وی با اشاره به دیگر تولیدات این شرکت دانش بنیان اظهارکرد: یکی دیگر از سیستم های تولیدی شرکت، تولید سیستم هوشمند برای آکواریوم است که این سیستم نیز فروش خوبی داشته است.
بیگلری در ارتباط با دیگر سیستم طراحی شده در این شرکت، با اشاره به طراحی دستگاه هوشمندسازی کشاورزی گفت: البته این دستگاه هنوز به مرحله تولید نرسیده است.
این فعال دانش بنیان همچنین عنوان کرد: شرکت ما برای طراحی سیستم خود از معاونت علمی و فناوری حدود 48 میلیون تومان وام دریافت کرده است که تصمیم داریم در صورت توسعه سیستم های طراحی شده در شرکت، برای صادرات محصولات خود اقدام کنیم.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ویدئوی روز

سایت‌های هم‌خانواده

سایت فیش بیس fishbase.ir

سایت قزل آلا ghezelala.ir

سایت اسبله catfish.ir

سایت گیاهان آبزی aquatica.ir

سایت دانلود کتابهای شیلاتی infofish.ir

سایت ماهیگیری ورزشی angling.ir

سایت فیشری