تغییر رییس سازمان شیلات ایران

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 روز پنجشنبه مورخ 25 بهمن 1397 طی جلسه ای در دفتر وزیر جهاد کشاورزی، از زحمات و تلاشهای جهادگرانه دکتر صالحی تقدیر و تشکر شد و دکتر نبی اله خون میرزایی به عنوان معاون وزیر و ریییس سازمان شیلات ایران منصوب شد.  دکتر خون میرزایی پیش از این مدیرکل شیلات استان خوزستان بوده است.

◄ صحبت‌های وزیر:

 وزیر جهاد کشاورزی گفت: تولید محصولات شیلاتی ایران پس از انقلاب اسلامی 40 برابر رشد داشته و از 32 هزار تن در سال 57 به 1.2 میلیون تن در سال 96 افزایش یافته که این دستاورد حاصل اهتمام و اقدامات بی نظیر در حوزه شیلات کشور در چهار دهه اخیر است.

محمود حجتی در آیین معارفه رئیس جدید سازمان شیلات ایران افزود: صادرات محصولات شیلاتی از 11 میلیون دلار در سال 57 به 507 میلیون دلار در سال 96 رسیده است.
وی تصریح کرد: سازمان شیلات، نقش موثری در افزایش تولید و درآمدزایی برای کشور داشته و عملکرد آن با موفقیت همراه بوده است.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که اکنون رتبه تولید شیلات کشور از حدود 70 جهان به رتبه 27 رسیده است گفت: آبزی پروری دریایی، صید در آب های عمیق و دوردست و همچنین پرورش میگو در آب های شور و مناطق کم برخوردار از جمله ظرفیت های طبیعی بوده که با اقدامات شیلات در این دوره به فعلیت رسیده است.
وی ادامه داد: بر اساس آمار فائو، ایران در حال حاضر رتبه 19 آبزی پروری و رتبه 28 صید در جهان را در اختیار دارد و در پرورش ماهیان سردآبی (قزل آلا) در آب شیرین جایگاه نخست جهان را به خود اختصاص داده است.
حجتی افزود: ایران در تولید صید در منطقه خاورمیانه رتبه نخست و در آبزی پروری در این منطقه رتبه دوم را دارد و در صید تون ماهیان در غرب اقیانوس هند در جایگاه اول است.
وی با اشاره به این که سرانه مصرف آبزیان از یک کیلوگرم در سال 57 به 11.2 کیلوگرم در سال 96 ارتقا یافته است اظهارداشت: پرورش ماهی در دریا در سال 57 تقریبا نزدیک به صفر بوده که این میزان در سال 96 به بیش از 14 هزار تن رسیده است.
وی اضافه کرد: دستاوردهای بخش شیلات، حاصل تلاش و مشارکت دولت و مردم و از جمله افتخارات کشور و نظام است که معرفی و اطلاع رسانی این دستاوردها ضروری است.
وزیر جهادکشاورزی در این مراسم با قدردانی از خدمات حسن صالحی رییس پیشین سازمان شیلات ایران، بخش عمده ای از موفقیت های شیلات کشور را حاصل درایت و مدیریت نامبرده در پنج سال گذشته دانست.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی