پاسخ وزیر در مورد فانوس‌ماهیان، مجلس قانع نشد

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 وزیر جهادکشاورزی امروز نتوانست مجلس را درمورد ایجاد اختلال در صیادی در آب های دریای عمان قانع کند اما درپاسخ به سوال نماینده رودسر درخصوص ساماندهی محصولات کشاورزی این نماینده را قانع کرد.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی امروز برای پاسخ به سوال فاطمه ذوالقدر و 39 نماینده دیگر و همچنین سوال اسدالله عباسی نماینده املش و رودسر در جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس حضور یافت.
سوال ذوالقدر در مورد ایجاد اختلال در فعالیت و زندگی صیادان ایرانی در آب های دریای عمان به واسطه قرارداد رسمی بلند مدت سازمان شیلات با کشتی های چینی برای صید در عمق 200 متری دریای عمان بود.
ذوالقدر در هنگام سخنرانی خود فیلمی از صید غیر قانونی در دریای عمان در مجلس پخش کرد.
وی نهایتا اعلام کرد که از پاسخ های وزیر جهاد کشاورزی قانع نشده و آن را به رای مجلس گذاشت، نمایندگان با 42 رای موافق، 149 رای مخالف و 5 رای ممتنع از 216 نماینده حاضر از پاسخ های وزیر جهاد کشاورزی قانع نشدند.


فاطمه ذوالقدر نماینده تهران در طرح سوال خود گفت: صید بی رویه انواع گونه های ماهی توسط صیادان صنعتی با شناورهای ترال، آسیب های اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی بسیاری را برای سرمایه ملی کشور و معیشت صیادان سنتی ایجاد کرده است.
وی تصریح کرد: مطالبه ای که امروز داریم مطالبه ای ملی است، چرا که بین آنچه که هدف تعریف شده و آنچه که در عمل شاهد آن هستیم فاصله ای بسیار وجود دارد فاصله ای که در آن مشکلات معیشت و امرار معاش صیادان سنتی و بیکاری آنها و غارت سرمایه های ملی کشور و عدم تولید و خودکفایی را می بینیم.
وی اظهار داشت: مطالبه امروز مطالبه نسل حاضر و نسل آینده این کشور است که این مشکل با صدور مجوزهای بی رویه در صیادی ترال سرمایه کشور و زیست بوم دریایی را مورد هجوم قرار داده است، رفع شود.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی