122گونه آبزی در معرض انقراض در ایران

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشورگفت: 122 گونه آبزی در خطر انقراض در کشور وجود دارد.

محمد پورکاظمی در جلسه آشنایی با روش‌های بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان کشور در بابلسر‌ اظهار کرد: 250 پروژه تحقیقاتی در سراسر کشور در حال اجرا است که از این میان پروژه اصلاح نژاد قزل‌آلا با اعتبار بالغ بر شش میلیارد تومان در مرکز بازسازی ذخایر آبزیان کلاردشت پیگیری می‌شود.

محمد پورکاظمی » محمد پورکاظمی

وی خاطرنشان کرد: 122 گونه آبزی در خطر انقراض در کشور وجود دارد که برای 10 گونه از این تعداد با مشارکت بخش خصوصی و مردمی زیست بانک احیا می‌شود.

رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور با اشاره به اینکه سوف حاج طرخان و کپور بومی دریای خزر از جمله گونه‌های در خطر انقراض در کشور هستند، خاطرنشان کرد: برای این دو گونه از ماهیان خزری که در خطر انقراض هستند با اولویت، بانک ژن تشکیل می‌شود.

پورکاظمی با اشاره به جلسه آشنایی با روش‌های بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان کشور در بابلسر گفت: آشنایی با اصول استخراج ژن، حفاظت و نگهداری از آنها، آشنایی با روش‌های انجماد اسپرم ماهیان، نگهداری و انتقال آنها درخارج از فصل تکثیر و در زمان های ضروری، ارائه راهکارهایی برای شناسایی و ایجاد بانک ژن مولدین با ارزش و استفاده مناسب و علمی از آنها از جمله عناوین دوره های در حال برگزاری در این جلسه است.

وی افزود: نحوه صید و نگهداری مولدین با ارزش وحفاظت از ذخایر ژنتیکی گونه‌های تحت فشار، آشنایی با آخرین متدهای روز دنیا در رابطه با حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان و مولدسازی از دیگر عناوین دوره آموزشی در حال برگزاری در شیلات مازندران است.

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی