تخریب یک روستا به بهانه پرورش ماهی در قفس

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

تخریب ساحل یک روستا به بهانه پرورش ماهی در قفس

‌دهیار روستای مسن گفت: زمینی در شرق روستای مسن واقع در قشم به بخش خصوصی واگذارشده است که خریدار قصد دارد برای پرورش ماهی در قفس، این قسمت از ساحل زیبا را از بین ببرد.

به گزارش سایت فیشری، ‌عبدالله مسنی در گفت‌وگو با ایسنا، ‌اظهار کرد: زمینی در شرق روستای مسن واقع در قشم به بخش خصوصی واگذارشده است که خریدار قصد دارد برای پرورش ماهی در قفس، این قسمت از ساحل زیبا را از بین ببرد و در حال حاضر به تخریب ساحل پرداخته است.

وی با بیان اینکه بیشتر مردم روستای مسن صیاد هستند و از این راه معیشت زندگی خود را تأمین می‌کنند، ادامه داد: این مکان از قدیم صیدگاه مردم روستای مسن بوده است و با برپایی قفس پرورش ماهی در این منطقه بسیاری از این صیادان برای صید با مشکل روبه‌رو می‌شوند.

 

مسنی افزود: جریان آب دریا در این منطقه به‌طوری است که اگر قفس پرورش ماهی برپا شود، صیادان بافاصله گرفتن از قفس هم نمی‌توانند به صید بپردازند و همانند قسمت غربی ساحل روستای مسن که درگذشته به افرادی برای پرورش ماهی در قفس واگذارشده بود، صیادان را با مشکل مواجه می‌کند.

وی تصریح کرد: ازجمله دلایل مردم روستا بر تأکید برای حفظ این ساحل، از بین نرفتن مناطق صیادی و خواست مردم روستا برای احداث منطقه گردشگری در این نقطه است.

دهیار مسن در پایان گفت: در قسمت غربی روستا که پرورش ماهی در قفس اتفاق می‌افتد، تورهای صیادی برخی از صیادان بعضاً با برخورد به این قفس‌ها پاره می‌شوند و یا خساراتی به قایق‌های صیادان واردشده است که برای تکرار نشدن مجدد این موضوع در بخش شرقی روستا نباید بگذاریم این پروژه انجام شود.

نامه اعتراضی اهالی روستای مسن

در همین خصوص اهالی روستای مسن طی نامه‌ای گلایه خود از این اتفاق به طریق فرماندار قشم اعلام کردند که در این نامه آمده است:

احتراماً به استحضار می‌رسانیم ما اهالی روستای مسن که اکثراً به شغل صیادی اشتغال داریم و از این طریق امرارمعاش می‌نماییم.  لذا در ضلع شرقی به فاصله دویست متری این روستا ساحلی بکر و دست‌نخورده از جنس ماسه‌ای و سنگی وجود دارد که از قدیم‌الایام محل صید صیادان از دریا و خشکی در این مکان بوده و مورداستفاده افراد بی‌بضاعت است و ساحل علمی دانش آموزان روستا و گردشگری خصوصاً در ایام نوروز است و محیط‌زیست انواع آبزیان است و همچنین استراحتگاه و مکان تفریح خانواده‌های بومی و غیربومی است و از پتانسیل فراوان برخوردار است.  عدم اهمیت به مکان مذکور که موردنیاز فعلی و مستقبل این روستا است و این مکان محدوده‌ای مفید برای افراد بومی بوده و خواهد بود اکنون به خاطر درآمدزایی و عدم توجه به‌حق و حقوق اهالی و صیادان این روستا که در این مکان بهره‌برداری می‌نمایند با تجاوز به حریم و محدوده روستا جهت پرورش ماهی واگذار گردیده که عدم رضایت خود را با واگذاری این محدوده اعلام می‌داریم و خواهان رسیدگی فوری و عاجل هستیم.

طراحی گرافیک، طراحی لوگو، مهدی محجوب، طراحی سایت، طراحی بروشور و کاتالوگ، غرفه آرایی

 


+ 1
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی