برگزاری همایش ملّی جنگل حرّا در قشم

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

همایش ملی جنگل حرا در قشم

همایش ملی جنگل حرا با شعار"جنگل حرا، انسان _ آینده" توسط سازمان منطقه آزاد قشم برگزار می شود.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از پایگاه منطقه آزاد قشم، به مناسبت روز جهانی جنگل های حرا ۲۶ مردادماه (۵ July) و بزرگداشت دانشمند بزرگ ایرانی ابوعلی سینا (۱ شهریور ماه) و افتخار نام علمی گونه"حرا"Avicenniamarina"، همایش ملی جنگل حرا با شعار"جنگل حرا، انسان – آینده" توسط سازمان منطقه آزاد قشم– دفتر ژئوپارک جهانی قشم و با همکاری"کمیسیون ملی ژئو دفتر منطقه ایUNESCO"و همچنین مشارکت سازمانها، نهاد ها و مراکز دانشگاهی عضو کمیته ملی اقیانوس شناسی ، طی روز های ۱ و ۲ شهریور ماه ۱۳۹۵ در محل مرکز بین المللی رشد – قشم برگزار می گردد.

در این ارتباط حمیدرضا محسن پور مدیر منطقه آزاد قشم گفت: تبیین اهمیت و ارزش های اکوسیستمی حرا به عنوان ذخیره گاه زیست کره، مدیریت بهینه و افزایش تعامل و هماهنگی بین دستگاه های مرتبط با این حوزه همچون حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و ژئوپارک و در نهایت جلب حداکثری مشارکت جامعه محلی، سه محور اصلی برگزاری این همایش می باشد.
وی با بیان اینکه همایش یاد شده با همکاری دانشگاه های تهران، هرمزگان و تربیت مدرس برگزار می شود، افزود: همایش ملی «جنگل حرا، انسان و آینده» دارای دو پنل عملی و یک پنل مدیریتی است و از اساتید دانشگاهی و کارشناسان دستگاه های اجرایی مرتبط دعوت شده است تا آخرین دستاوردها و یافته های علمی و عملی خود در خصوص جنگل های حرا ارایه کنند.
مدیر ژئوپارک قشم با اشاره به اینکه یکم شهریور مصادف با بزرگداشت حکیم، فیلسوف و دانشمند ایرانی بوعلی سینا است، گفت: نام عملی گونه بارز جنگل های حرای قشم آویسینیا مارینا (Avicennia Marina) منسوب به این دانشمند است.
وی با بیان اینکه قرار بود همایش جنگل حرا، انسان و آینده، پنجم ماه جاری مصادف با روز جهانی مانگروها برگزار شود، افزود: ایام یاد شده با حضور بازرسان یونسکو جهت ارزیابی آخرین وضعیت ژئوپارک قشم همزمان و روز برگزاری به شهریور امسال موکول شد.
محسن پور اظهار کرد: در همایش یاد شده از چهار گروه شامل سازمان های مردم نهاد، جوامع محلی و کسانی که در حوزه های علمی و اجرایی دستاوردهای قابل توجهی در این حوزه داشته اند، تجلیل می شود.


از جمله سخنرانان این همایش، آقایان دکتر محمد پور کاظمی ( ریاست موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور) به عنوان سخنران کلیدی پانل مدیریتی ، و دکتر فریدون عوفی بعنوان سخنران کلیدی پانل تخصصی و همچنین دبیر علمی همایش می باشند.


پوستر همایش ملی جنگل حرا »» جهت بزرگنمایی پوستر، کلیک کنید


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی