ماهی شیر، قزل آل و حلوا سیاه، پرمصرف ترین ماهیان بازار

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی ضمن اعلام قیمت انواع ماهی در بازار مصرف، گفت: ماهی‌های شیر جنوب، قزل‌آلا و حلوای سیاه پرمصرف‌ترین گونه در بازار ماهی هستند و ماهی آزاد(احتمالا منظور ایشان کپورنقره ای، فیتوفاگ بوده) نیز با قیمت کیلویی ۷۰۰۰ تومان ارزان‌ترین نوع ماهی است.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، مهدی یوسف‌خانی اظهار کرد: در دهه پایانی اسفند با توجه به افزایش پنج برابری تقاضا برای خرید ماهی شاهد افزایش قیمت خواهیم بود که با شروع سال جدید و با توجه به کاهش تقاضا دوباره به روال سابق خود باز می‌گردد.

وی با بیان اینکه پرفروش ترین ماهی‌ها شیر جنوب، قزل‌آلا و حلوای سیاه هستند که البته در بعضی ایام متفاوت است، گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو گرم ماهی حلوای سفید که عرضه‌اش کم شده 50 تا 60 هزار تومان است. هر کیلوگرم ماهی شیر جنوب 27 هزار تومان، ماهی قزل‌آلا 13 هزار تومان، ماهی کپور 14 هزار تومان و ماهی تیلاپیا که وارداتی است 22 هزار تومان به فروش می‌رسد.

یوسف‌خانی ادامه داد: همچنین هر کیلوگرم ماهی سفید پرورشی 15 هزار تومان و حلوای سیاه 27 هزار تومان است. ارزان‌ترین نوع ماهی نیز ماهی آزاد(احتمالا منظور ایشان کپورنقره ای، فیتوفاگ بوده) با قیمت هر کیلو گرم 7000 تومان است که با توجه به ارزان بودن با وضعیت مالی همه خانوارها هم‌خوانی دارد.

قیمت مرغ برای شب عید گران نمی‌شود

وی درباره قیمت مرغ نیز گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم مرغ در خرده‌فروشی‌ها 6000 تومان و در عمده‌فروشی‌ها 5000 تومان است و هر کیلو گرم مرغ زنده نیز 3900 تومان عرضه می‌شود.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی بیان کرد: برخلاف بهمن‌ و اسفند سال گذشته که قیمت هر کیلو گرم مرغ تا 8000 تومان افزایش یاشت، امسال افزایش قیمت نخواهیم داشت که البته این موضوع برای تولیدکنندگان خوب نیست و برعکس سال گذشته ممکن است به دلیل تولید و عرضه بالا کاهش قیمت نیز داشته باشیم.

یوسف خانی اظهار کرد: با توجه به 115 میلیون قطعه جوجه‌ریزی در ماه که جوجه های تازه رسیده از پنجم اسفند به بازار وارد می‌شود هیچ افزایش قیمتی را در بازار مرغ با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز نخواهیم داشت.

 


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

بیشتر بدانیم

گاو کوسه (Carcharhinus leucas) تنها کوسه ماهی ایران و جهان است که می تواند مدت طولانی در آب شیرین نظیر رود کارون زندگی کند.